OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela Adwentu, 5 grudnia 2021 roku

2021-12-04 09:38:22

2. niedziela Adwentu

1.  Pani Katechetka-zakrystianka dostarczyła opłatki i złożyła życzenia wszystkim parafianom. Tym, którzy ją przyjęli i wynagrodzili za całoroczną posługę, serdecznie dziękuje. Kto jeszcze potrzebuje opłatki, niech się skieruje do zakrystii. Bóg zapłać grupie sprzątającej ostatnio za porządki w kościele. W następnej kolejności proszę o sprzątanie takie osoby: Jadwiga Ziomek, Zofia Mania, Barbara Doktor.

2.  Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca – składka na cele diecezjalne i zmiana tajemnic różańcowych. Od dziś przeżywamy Triduum przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Polecamy młodzież żeńską, niewiasty.

3.  Codziennie w dni powszednie są roraty, symbol naszego oczekiwania. Zachęcam nadal starsze osoby, młodzież i dzieci z lampionami, no i żeby dorośli przychodzili. Weszły w życie nowe ograniczenia: może być 50 % zajętych miejsc w kościele, z tym, że w tej liczbie nie są osoby zaszczepione. Codziennie jest losowanie figurki, dzieci otrzymują obrazki do naklejenia i drobne nagrody. Powstaje droga do Betlejem. Zaś drzewko adwentowe uczy wrażliwości na potrzeby biednych –na ozdobach tej choinki są zasugerowane zakupy dla takich osób, którym możemy pomóc.

1. 4.    W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- jutro, w poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa; odpust w Łężynach, a wieczorem spotkanie ze św. Mikołajem po liturgii w ramach zbiórki ministrantów. Wszystkie dzieci niech przyjdą na roraty i zostaną na to spotkanie. Kościół będzie otwarty już od 17.00.

- we wtorek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła; po roratach – wypominki roczne i spotkanie dla wolontariuszek z Parafialnego Zespołu Caritas.

- w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; Odpust w Desznicy. U nas msze św. świąteczne o godz. 8 i 18. Podczas mszy św. wieczornej będzie wręczenie medalików z wizerunkiem MB Niepokalanej dzieciom z klasy trzeciej. Po mszy św. i nowennie będzie spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

5.  W tym tygodniu wypadają tzw. dni suche – czyli dni modlitw o prawdziwie chrześcijańskie życie w rodzinach i pielęgnowanie katolickich zwyczajów w życiu małżeńskim i w rodzinie.

6.  Od piątku do niedzieli – przeżywać będziemy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. W piątek wieczorem – obowiązkowe spotkanie – nauka rekolekcyjna dla młodzieży i wszystkich kandydatów do bierzmowania. Sprawdzimy obecność. A w niedziele nauka dla dzieci po sumie. Chorych i starszym proszę przywieźć do spowiedzi i na mszę św. rekolekcyjną na godz. 9.00 w sobotę. Potem o. rekolekcjonista pojedzie do chorych. I wieczorem w sobotę niech zostaną po mszy roratniej małżonkowie i rodzice.

7.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

PONIEDZIAŁEK (6 grudnia): + Ewa Rak;

WTOREK (7 grudnia): + Jan (8 roczn. śm.) i Weronika Piwowar;

ŚRODA (8 grudnia): 8.00 + Jan Socha i dusze w czyśćcu cierpiące;

18.00 + Katarzyna i Franciszek Źrebiec;

CZWARTEK (2 grudnia): w 28 roczn. Urodzin Sławomira – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o dalszą opiekę MB dla Jubilata i dla Anny;

PIĄTEK (3 grudnia): 1. + Barbara Źrebiec (2 roczn. śm.)

2. w int. kapłanów – o potrzebne łaski i o świętość życia;

SOBOTA (4 grudnia) 9.00: 1. w int. osób chorych i starszych

2. + Władysław;

18.00: 1. Bogusława, Stanisław i Zbigniew;

2. o zdrowie i potrzebne łaski dla s. Danuty – dziewicy konsekrowanej

NIEDZIELA (5 grudnia):

800: 1. za parafian

2. o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie s. Danuty;

1100 : + Maria i Edward Źrebiec.