OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela Adwentu (ad gentes), 10 grudnia 2023 roku

2023-12-09 11:29:11

2. niedziela Adwentu

1. Pani Katechetka-zakrystianka dostarczyła już chyba wszędzie opłatki i złożyła życzenia wszystkim parafianom. Tym, którzy ją przyjęli i wynagrodzili za całoroczną posługę, serdecznie dziękuje. Kto jeszcze potrzebuje opłatki, niech się skieruje do zakrystii. Bóg zapłać grupie sprzątającej ostatnio za porządki w kościele. W następnej kolejności proszę o sprzątanie takie osoby: Małgorzata Prokop, Monika Olejarz, Krystyna Źrebiec, Teresa Wokurka, Natalia Otrębska. Podaję już z tygodniowym wyprzedzeniem, iż do prac przed świętami, takich jak: ubieranie choinek, na godz. 9.00 w środę, 20 grudnia będę potrzebni: Tomasz Piwowar, Magdalena Kwiatek, Lesław Doktor, Teresa Basista, Joanna Źrebiec, Henryk Ciomcia, Barbara Wokurka, Małgorzata Gryziec.

Dziś z racji 2. niedzieli Adwentu ad gentes przeżywamy:

Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w modlitwie o sześciu misjonarzach z naszej diecezji pracujących na tych terenach.

2. Codziennie w dni powszednie są roraty, symbol naszego oczekiwania. Zachęcam nadal starsze osoby, młodzież i dzieci z lampionami, no i żeby dorośli przychodzili. Codziennie jest losowanie figurki, dzieci otrzymują obrazki do naklejenia i drobne nagrody. To wszystko uczy wrażliwości pobożności i pełnienia dobrych uczynków, a kosze caritasowe w sklepach i tu w kościele przy naszej dekoracji adwentowej mobilizuje do otwartości na  biednych poprzez zasugerowane zakupy dla takich osób, którym możemy pomóc.

3. W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- we wtorek po roratach – wypominki roczne i spotkanie dla wolontariuszek z Parafialnego Zespołu Caritas.

- w środę, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym 13. dniu miesiąca pamiętajmy szczególnie w modlitwach o naszej Ojczyźnie, o Kościele i o Ojcu Świętym Franciszku. Tradycyjnie o godz. 19.30 zapalmy w oknach naszych mieszkań „Światło Wolności”. Po mszy św. – Nowenna do MB

- w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła;

- w piątek – w Imię Boże rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które podjął się wygłosić ks. dr Krzysztof Szopa, prob. z Osobnicy, dziekan dekanatu dębowieckiego; po mszy św. będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adoracja relikwii św. s. Faustyny ze względu na trzeci piątek miesiąca, a po zakończeniu nauka stanowa dla małżeństw. W tym tygodniu wypadają tzw. dni suche – czyli dni modlitw o prawdziwie chrześcijańskie życie w rodzinach i pielęgnowanie katolickich zwyczajów w życiu małżeńskim i w rodzinie. Zatem tym bardziej zapraszamy małżonków do wysłuchania tej nauki rekolekcyjnej. Programy rekolekcji są do wzięcia do domu po mszach świętych przy wyjściu ze świątyni.

4.  Rekolekcje adwentowe będą trwały od piątku do niedzieli. Proszę i zachęcam do pozostania w niedzielę, 16 grudnia na nauki stanowe: po 8.00 - kobiety, żony i matki oraz po sumie - mężczyźni, ojcowie.

5. Chorych i starszych proszę w sobotę przywieźć do spowiedzi i na mszę św. rekolekcyjną na godz. 9.00. W sobotę wieczorem – obowiązkowe spotkanie – nauka rekolekcyjna dla młodzieży i wszystkich kandydatów do bierzmowania zarówno z klasy 8 jak i z klasy 7. Sprawdzimy obecność.

6.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej i zakupu świec Caritas w cenie: 8 zł – małe i 18 zł – duże świece.

PONIEDZIAŁEK (11 grudnia): + Katarzyna i Franciszek Źrebiec;

WTOREK (12 grudnia): + Adam Stachoń – int. od siostry Moniki z narzeczonym;

ŚRODA (13 grudnia): + Adam Stachoń – int. od sąsiadów Kaczmarczyków;

CZWARTEK (14 grudnia): + Władysława i Władysław Bazan;

PIĄTEK (15 grudnia): 1. Dziękczynna za otrzymane łaski i o opiekę MB, o zdrowie dla Wiktora i Kordiana;

2. za zmarłych z wypominków rocznych i listopadowych;

SOBOTA (16 grudnia) 9.00: w int. osób chorych i starszych – o łaskę zdrowia i potrzebne siły, opiekę MB i błogosł. Boże;

18.00: 1. + Helena Strzelec (4 roczn. śm.) – int. od syna z żoną;

2. o zdrowie i potrzebne łaski dla s. Danuty – dziewicy konsekrowanej.

NIEDZIELA (17 grudnia):

800: 1. + Jan, Zofia, Bogumiła, Franciszek;

2. + Wiktoria i Jan Trzaskoś;

1100 : 1. za parafian;

2. o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Eweliny i Rafała oraz ich dzieci: Julii i Dawida – o potrzebne dla nich łaski.

W dniu 13 grudnia 2023 zapraszamy: na bezpłatne szkolenie Dobre praktyki wodne dotyczące m. in. wody pitnej, retencjonowania wody na obszarach rolniczych czy dobrych praktyk w zakresie zarządzania ilością wodySzkolenie odbędzie się w sali spotkań o godzinie 9.00 na pleb. i jest kierowane do osób związanych z rolnictwem a zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z plakatem i kontakt z nami lub Sołtysem.

Z góry dziękuję

Magdalena Myszkowska – Specjalista ds. realizacji projektów

Centrum Edukacyjno- Szkoleniowe Sp. z o.o.

ul. Ignacego Łukasiewicza 8

38-300 Gorlice