OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela po Bożym Narodzeniu, 2 stycznia 2022 roku

2021-12-31 17:41:48

2. Niedziela po Bożym Narodzeniu

1.  Bóg zapłać za porządki w kościele grupie sprzątającej i za złożone ofiary. Za tydzień proszę o sprzątanie takie osoby jak: Aleksandra Forystek, Dorota Piwowar, Robert Piwowar, Agata Grzywacz. Ogromnie dziękuję Panu Michałowi Sochackiemu za niezbędną naprawę instalacji w kościele.

2.  Dziś – składka z racji I niedzieli miesiąca na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie i adoracja z modlitwami za kleryków i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po mszach św. o 8.00 i 11.00 – zmiana tajemnic różańcowych.

3.  We wtorek będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych w wypominkach rocznych. Po liturgii – zbiórka ministrantów i lektorów.

4.  W środę zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

5.  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

6.  W czwartek wypada jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich – Trzech Króli.  Ze względu na trwającą epidemię, w miastach i miejscowościach nie odbędą się Orszaki Trzech Króli, a jedynie inscenizacje jasełkowe tam, gdzie udało się je przygotować. W tę Uroczystość Objawienia Pańskiego – msze święte z obrzędem błogosławieństwa kadzidła i kredy – jak w każdą niedzielę plus o 9.30 – z racji kolędy w takiej formie – dla mieszkańców Woli. Po kolędowaniu będą dla nich broszury i obrazki kolędowe. A po każdej mszy św. będą do nabycia zestawy: z kredą i kadzidłem – dla wszystkich uczestników mszy świętych świątecznych. Ofiara dowolna. Na mszach świętych w tym dniu – składka na misje. Po sumie – modlitwy z racji I czwartku miesiąca – za papieża, biskupów, kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu wypada 37. rocznica konsekracji biskupiej J.E. Ks. Bpa Kazimierza Górnego i 34. rocznica tego wydarzenia dla J.E. Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Polecajmy dobremu Bogu naszych Pasterzy.

7.  W pierwszy piątek – odwiedziny chorych od godz. 9.00, zaś okazja do spowiedzi w kościele od godz. 17.00. wtedy będziemy też adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie a na zakończenie będą modlitwy pierwszopiątkowe. Dzieci po Pierwszej Komunii Św. i młodzież z klas: 7 i 8 niech pamiętają! Po mszy św. – KSM.

8.  Za tydzień: w 3. niedzielę po Bożym Narodzeniu wypada Święto Chrztu Pańskiego. To okazja, by podziękować Panu Bogu za swój sakrament chrztu św. kiedyś otrzymany, za rodziców chrzestnych i za szafarza tego sakramentu. Będzie to też liturgiczne zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego, przy czym śpiew kolęd potrwa do 2 lutego. Spotkanie w ramach mszy św. o godz. 9.30, modlitwy kolędowej i wspólnego kolędowania z racji wizyty duszpasterskiej – tzw. kolędy, odbywającej się w tej formie, ze względu na trwający stan epidemii, planuję w tym dniu dla mieszkańców takich rejonów jak: Zarszyń, Kolonia, Górki i Podgórki. Po kolędowaniu będą dla nich broszury i obrazki kolędowe.

9.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Nowego Gościa Niedzielnego tym razem nie ma. Ostatnio było wyd. świąteczne.

PONIEDZIAŁEK (3 stycznia): + Elżbieta Wielgosz (3 msza greg.);

WTOREK (4 stycznia): + Elżbieta Wielgosz (4 msza greg.);

ŚRODA (5 stycznia): + Elżbieta Wielgosz (5 msza greg.);

CZWARTEK (6 stycznia): 800 + Elżbieta Wielgosz (6 msza greg.);

930: o potrzebne łaski, o zdrowie i błog. Boże w Nowym Roku dla mieszkańców Woli;

1100: dziękczynna, z prośbą o potrzebne łaski, o zdrowie, opiekę MB i błog. Boże w 40. roczn. Urodzin dla bliźniaków: Iwony i Piotra;

PIĄTEK (7 stycznia): + Elżbieta Wielgosz (7 msza greg.);

SOBOTA (8 stycznia): + Elżbieta Wielgosz (8 msza greg.);

NIEDZIELA (9 stycznia):

800: + Elżbieta Wielgosz (9 msza greg.);

930: o potrzebne łaski, o zdrowie i błog. Boże w Nowym Roku dla mieszkańców rejonów: Zarszyń, Kolonia, Górki i Podgórki;

1100 : za parafian.