OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim, Uroczystość Najśw. Rodziny, 31 grudnia 2023 roku

2023-12-30 21:00:17

2. Niedziela po Bożym Narodzeniu

Uroczystość Najśw. Rodziny

1.  Bóg zapłać za porządki w kościele grupie sprzątającej i za złożone ofiary. Za tydzień proszę o sprzątanie takie osoby jak: Wioletta Rucińska, Irena Mroczka, Barbara Kopa, Elżbieta Fokszańska, Agata Nagi.

2.  Dziś – przeżywamy drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim, zakończenie roku kalendarzowego i Uroczystość Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, na sumie będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Modlimy się za małżeństwa i rodziny. Nabożeństwo dziękczynne Starego Roku będzie o godz. 14.00: Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu.

3. Jutro – noworoczna Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte będą w porządku niedzielnym. Będzie też msza św. o godz. 14.00. Za odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź… możemy zyskać odpust zupełny.

4. We wtorek wypada wspomnienie św. Bazylego i św. Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła; po mszy św. będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych w wypominkach rocznych.

5.  W środę zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

6.  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca.

7.  W sobotę wypada jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich – Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto Trzech Króli.  W miastach i większych miejscowościach odbędą się Orszaki Trzech Króli oraz inscenizacje jasełkowe. W tę Uroczystość Objawienia Pańskiego – msze święte z obrzędem błogosławieństwa kadzidła i kredy – jak w każdą niedzielę o godz. 8.00 i 11.00. Na mszach świętych w tym dniu – składka na misje. Po sumie – wystawienie Najświętszego Sakramentu i medytacja pierwszosobotnia, zaś różaniec wynagradzający przed sumą. W tym dniu wypada 39. rocznica konsekracji biskupiej J.E. Ks. Bpa Kazimierza Górnego i 36. rocznica tego wydarzenia dla J.E. Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Polecajmy dobremu Bogu naszych Pasterzy.

8.  W pierwszy czwartek po mszy św. będą modlitwy z racji I czwartku miesiąca – za papieża, biskupów, kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

9. W pierwszy piątek – odwiedziny chorych od godz. 9.00, zaś okazja do spowiedzi w kościele od godz. 17.00. Wtedy będziemy też adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie a na zakończenie będą modlitwy pierwszopiątkowe. Dzieci po Pierwszej Komunii Św. i młodzież z klas: 7 i 8 niech pamiętają! Po mszy św. – KSM.

10. Za tydzień: w 3. niedzielę po Bożym Narodzeniu wypada Święto Chrztu Pańskiego. To okazja, by podziękować Panu Bogu za swój sakrament chrztu św. kiedyś otrzymany, za rodziców chrzestnych i za szafarza tego sakramentu. Będzie to też liturgiczne zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego, przy czym śpiew kolęd potrwa do 2 lutego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca składka będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, adoracja i zmiana tajemnic różańcowych.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Nowego Gościa Niedzielnego tym razem nie ma. Ostatnio było wyd. świąteczne.

PONIEDZIAŁEK (1 stycznia):

800 : + Stanisław Miśkowicz (28. roczn. śm.) i Kunegunda;

1100: za parafian;

1400: o opiekę MB i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny na wszystkie dni Nowego Roku;

WTOREK (2 stycznia): + Bogusław Wokurka;

ŚRODA (3 stycznia): + Józef Żarnowski – od mieszk. Zagród;

CZWARTEK (4 stycznia): dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę MB w rodzinie w Nowym Roku;

PIĄTEK (5 stycznia): + Agata i Jan Krężel;

SOBOTA (6 stycznia):

800 : + Kunegunda Miśkowicz (14. roczn. śm.);

1100: za parafian;

NIEDZIELA (7 stycznia):

800: + Jan Socha, Katarzyna i Feliks Rak, dusze w czyśćcu cierp.;

1100 : za parafian.

PORZĄDEK KOLĘDY:

WTOREK (2 stycznia): od godz. 14.00 – od Moniki Roman do Tadeusza Kopy i Marka Wokurki na Woli.

ŚRODA (3 stycznia): od godz. 14.00 – od Stanisława Żarnowskiego do Zdzisława Manii.

CZWARTEK (4 stycznia): od godz. 14.00 – od Józefa Parylaka do Tadeusza Leśniaka.

PIĄTEK (5 stycznia): od godz. 13.30 – od Zofii Piwowar do Antoniego Piwowara na Zagrodach.

SOBOTA (6 stycznia): od godz. 14.00 – od Marka Źrebca do Zofii Kazeckiej na Goleszu.