OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela wielkanocna - Miłosierdzia Bożego

2024-04-06 10:20:53

2. Niedziela Wielkanocna Święto Miłosierdzia Bożego

1.  Serdecznie dziękuję za porządki w kościele po świętach i za złożone ofiary. W najbliższym czasie proszę o sprzątanie następujące osoby: Zofia Kazecka, Anna Piątek, Teresa Piwowar, Helena Kazecka i Klaudia Gondek do wykoszenia trawy.

2.  Dziś Niedziela Miłosierdzia – składka na Caritas i na inwestycje. Jest to patronalne święto Caritas. Dzień Dobra również będzie okazją do wyrażenia wdzięczności wolontariuszom zaangażowanym w dzieła Caritas. Do tego zmierzają organizowane z tej racji inicjatywy, spotkania i wydarzenia w całej diecezji. Dzieci przynoszą dziś skarbonki wielkopostne z ofiarami odkładanymi przez cały Wielki Post na pomoc i leczenie osób starszych. Za ławkami jest w tym celu koszyk, gdzie należy kłaść Jałmużnę wielkopostną, którą wolontariuszki z Parafialnego Zespołu Caritas oraz dzieci ze Szkolnego Koła Caritas przyniosą w darach ofiarnych na sumie. Osoby te są odpowiedzialne za oprawę liturgiczną: czytania, śpiew, modlitwa wiernych i dary ofiarne. Dziś rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia.

3.  Jutro przeżywać będziemy w Kościele przeniesioną z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte świąteczne będą o godz. 8 i 18. Będzie to Dzień Świętości Życia. W tym celu od wczoraj są za ławkami deklaracje przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To modlitewne zobowiązanie może podjąć na 9 miesięcy każdy: mężczyzna i kobieta, młodzieniec i dziecko, by modlitwą objąć jakieś jedno anonimowe dziecko poczęte, którego życie jest zagrożone.

4.  We wtorek będą wypominki roczne za zmarłych i Koronka do Bożego Miłosierdzia w ich intencji po mszy św. W tym dniu będzie też spotkanie formacyjne dla wolontariuszek Parafialnego Zespołu Caritas.

5.  W środę po mszy św. będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Piszmy podziękowania i prośby do Matki Bożej.

6.  W piątek – spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego i do praktykowania uczynków miłosierdzia chrześcijańskiego zgodnie z charakterem rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia.

8.  W gablotce są dwie pary przygotowujące się do małżeństwa jako zapowiedź pierwsza.

PONIEDZIAŁEK (8 kwietnia):

800: za dusze w czyśćcu cierpiące;

1800: + Stanisław Kwiatek (9 roczn. śm.), zmarli z rodz. Kwiatków, Dyniów, + Leokadia Szot i Barbara Źrebiec;

WTOREK (9 kwietnia): + Józef i Wiktoria Warzecha;

ŚRODA (10 kwietnia): + Stanisław Piątek – int. od żony Anny;

CZWARTEK (11 kwietnia): + Józef Żarnowski (1 roczn. śm.);

PIĄTEK (12 kwietnia): + Stanisław Piątek – int. od żony Anny;

SOBOTA (13 kwietnia): + Stanisław Piątek – int. od wnuków: Szymona i Aleksandra.

NIEDZIELA (14 kwietnia):

800: + Irena Oleszczuk;