OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela wielkanocna (biała) - Święto Miłosierdzia Bożego

2023-04-15 15:35:12

2. Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego

1. Serdecznie dziękuję za porządki w kościele po świętach. W najbliższym czasie proszę o sprzątanie następujące osoby: Maria Doktor, Bożena Źrebiec, Marzena Wielgosz, Jolanta Źrebiec, Maria Źrebiec. O dalszą część prac przy stacjach drogi krzyżowej w najbliższą sobotę od godz. 9.00 proszę następujących mężczyzn: Marcin Gumienny, Krzysztof Basista, Łukasz Wielgosz, Ryszard Skiba, Adam Kwiatek. Potrzebny będzie ciągnik do wywiezienia gałęzi i wyciętych krzaków.

2. Dziś Niedziela Miłosierdzia – składka na Caritas i na inwestycje. Jest to patronalne święto Caritas. W tym dniu obchodzony jest z inicjatywy Caritas – Dzień Dobra będący okazją do wspólnego świętowania oraz wyrażenia wdzięczności wolontariuszom zaangażowanym w dzieła Caritas. Do tego zmierzają organizowane z tej racji inicjatywy, spotkania i wydarzenia. Dzieci przynoszą dziś skarbonki wielkopostne z ofiarami odkładanymi przez cały Wielki Post na pomoc i leczenie osób starszych. Za ławkami jest w tym celu koszyk, gdzie należy kłaść Jałmużnę wielkopostną, którą wolontariuszki z Parafialnego Zespołu Caritas oraz dzieci ze Szkolnego Koła Caritas przyniosą w darach ofiarnych na sumie. Osoby te są odpowiedzialne za oprawę liturgiczną: czytania, śpiew, modlitwa wiernych i dary ofiarne. Dziś rozpoczyna się 79. Tydzień Miłosierdzia.

3.  We wtorek będą wypominki roczne za zmarłych i Koronka do Bożego Miłosierdzia w ich intencji po mszy św.

4. W środę po mszy św. będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i z racji 19. dnia miesiąca – Nowenna do Patronów naszej diecezji – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa i błogosławionej Karoliny, dziewicy i męczennicy.

5.  W piątek – po mszy sw. będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za przyczyną św. s. Faustyny i adoracja jej relikwii., z racji trzeciego piątku miesiąca i po liturgii – spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7.

6.  W sobotę – ze względu na 22. dzień miesiąca, po mszy św. będą modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II i adoracja jego relikwii.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i do praktykowania uczynków miłosierdzia chrześcijańskiego zgodnie z charakterem rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia. Życzę wszystkim owocnej niedzieli i pomyślnego tygodnia, a Paniom wolontariuszkom z Parafialnego Zespołu Caritas i dzieciom ze Szkolnego Koła Caritas dzięki składam za dzisiejszą liturgię na sumie i za trud dotychczasowy w podejmowaniu dzieł miłosierdzia. O dalsze takie działania proszę, winszując im jednocześnie z racji dzisiejszego ich patronalnego Święta Caritas.

PONIEDZIAŁEK (17 kwietnia): + Bolesław Otrębski (14. roczn. śm.);

WTOREK (18 kwietnia): + Katarzyna, Jan i Helena Żarnowscy i zm. z rodziny;

ŚRODA (19 kwietnia): + Katarzyna i zm. z rodz. Peców

CZWARTEK (20 kwietnia): w 32. roczn. ślubu Małgorzaty i Jana Stosiów – dziękczynna za otrzymane łaski, za zdrowie, potomstwo i o dalsze łaski, błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Jubilatów;

PIĄTEK (21 kwietnia): + Paweł Źrebiec;

SOBOTA (22 kwietnia): z Róży Jana Stosia – za zm. z tej Róży.

NIEDZIELA (23 kwietnia):

800: + Jerzy Piwowar;