OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela Wielkiego Postu, 13 marca 2022 roku

2022-03-12 13:42:03

2. Niedziela Wielkiego Postu

1.  Dziękuję bardzo za porządki w kościele i za złożone ofiary. Teraz proszę o sprzątanie takie osoby jak: Maria Chopiak, Danuta Rozkoszny i Maria Mroczka.

2. Dziś ostatni dzień i zakończenie misji parafialnych. Świetnie się składa, że akurat jest to niedziela ad gentes, kiedy to w całej Polsce wspieramy misjonarzy duchowo – modlitwą i materialnie – ofiarami do puszek. Wdzięczność wyrażamy wobec ojców białych, misjonarzy afrykańskich za głoszone nam misje. Niech ta posługa o. Tomasza i o. Emmanuela procentuje dobrym życiem, owocnym przygotowaniem do świąt wielkanocnych i większym zaangażowaniem w życie Kościoła i parafii.

3.  Po południu dziś jeszcze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.00 i msza św. z nauką misyjną oraz wręczaniem krzyży dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8, zaś po liturgii – drugie spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego – tym razem prowadzone przez ojca misjonarza.

4.  Dziś 13. dzień miesiąca i zarazem 9. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na papieża – dzień modlitw za Kościół, papieża i Ojczyznę; składka misyjna w kopertach.

5.  Bóg zapłać Pani Dyrektor i nauczycielom-wychowawcom za umożliwienie udziału dzieci w ramach lekcji w misjach świętych.

6.  Słowa wdzięczności kieruję do Pani Katechetki za bardzo intensywną pracę w kościele w tym tygodniu, żeby ułatwić udział w nabożeństwach. Również dziękuję organiście – kiedy mógł – był i grał nabożeństwa i msze święte. Doceniam pracę gospodyni w kuchni w czasie misji a za wszelkie dary i produkty na stół plebański na czas misyjny i nie tylko dziękuję ofiarodawcom.

7.  W sklepach usytuowałem – wzorem lat poprzednich – na prośbę Zespołu Charytatywnego – kosze na żywność dla potrzebujących. Kto będzie mógł wesprzeć biednych i obdarować na święta wielkanocne, niech to uczyni.

8.  We wtorek – będą wypominki roczne za zmarłych po mszy św.

9.  W środę – przeżywać będziemy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszam serdecznie.

10.  W piątek – po mszy św. będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za przyczyną św. s. Faustyny z adoracją jej relikwii. Po liturgii – spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8.

11.  W sobotę wypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP – okazja do modlitwy za solenizantów, za Kościół, rodziny, mężczyzn i ojców oraz za świat pracy. Jednocześnie będzie to 19. dzień miesiąca, a po mszy świętej nowenna do świętych Patronów diecezji rzeszowskiej.

12.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolickiego Niedziela i do sięgnięcia po Gościa Niedzielnego.

13.  Ogłoszenie od Wójta Gminy Nowy Żmigród – Pana Grzegorza Bary dotyczące fotowoltaiki.

PONIEDZIAŁEK (14 marca): + Katarzyna, Jan, Helena i zmarli z rodziny;

WTOREK (15 marca): + Michał i Maria Leśniak, + Kunegunda;

ŚRODA (16 marca): + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

CZWARTEK (17 marca): + Józef, Karolina, Katarzyna i Stanisław;

PIĄTEK (18 marca): + Helena i Józef Woźniak;

SOBOTA (19 marca): + Marcin i Katarzyna;

NIEDZIELA (20 marca):

800: + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

1100 : za parafian;

po Gorzkich Żalach (ok. 14.45): + Władysław Bąk (4 roczn. śm.); Maria i Józef.