OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela Wielkiego Postu, Ad gentes, 25 lutego 2024 roku

2024-02-24 11:29:56

2. Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękuję bardzo za porządki w kościele i za złożone ofiary. Bóg zapłac za ofiary inwestycyjne: 1960 zł i dodatkowo na organy: 140 zł. Teraz proszę o sprzątanie takie osoby jak: Maria Żarnowska, Maria Ziomek, Gabriela Olchawa, Marzena Kopa, Maria Źrebiec. Natomiast o umycie okien na święta proszę następujące osoby: Maria Woźniak, Edyta Wokurka, Danuta Żarnowska.

2. Dzisiejszy Dzień Solidarności z Misjonarzami, czyli niedziela ad gentes, to czas kiedy to tradycyjnie w całej Polsce wspieramy misjonarzy duchowo – modlitwą i materialnie – ofiarami do puszek po mszach św. Po południu dziś jeszcze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.00 i msza św. Dziś też po południu w Dębowcu: spotkanie trzeźwościowe – Msza św. o godz. 15.00 w bazylice MB Saletyńskiej, w sanktuarium oraz Droga Krzyżowa i zebranie w Domu Rekolekcyjnym.

3.  We wtorek – będą wypominki roczne za zmarłych po mszy św.

4.  W środę – przeżywać będziemy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszam serdecznie.

5.  W nowym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca z modlitwami dziękczynnymi za powołania i błagalnymi o nowe powołania – po mszy św.

6.  W pierwszy piątek miesiąca nie będzie odwiedzin chorych, gdyż będą one w czasie planowanych i zapowiadanych rekolekcji wielkopostnych. Natomiast o godz. 17.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i spowiedź; o godz. 17.30 – modlitwy pierwszopiątkowe i Droga Krzyżowa oraz o 18.00 – Msza św., a po niej egzamin do sakramentu bierzmowania w obecności rodziców. Młodzież niech przyjdzie do spowiedzi i na całość nabożeństwa, a następnie do sali spotkań z indeksami.

7.  W pierwszą sobotę miesiąca – adoracja będzie o godz. 17.15: medytacja pierwszosobotnia, różaniec wynagradzający i msza św. o godz. 18.00.

8. Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca: składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, zmiana tajemnic różańcowych po mszach świętych o 8 i 11; modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

9. W sklepach usytuowane są – wzorem lat poprzednich – na prośbę Zespołu Charytatywnego – kosze na żywność dla potrzebujących. Kto będzie mógł wesprzeć biednych i obdarować na święta wielkanocne, niech to uczyni.

10.  Baranki po 8 zł i paschaliki po 13 zł można nabywać w zakrystii.

11.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolickiego Niedziela i do sięgnięcia po Gościa Niedzielnego, w którym m.in. jest mowa o roli, jaką zakonnicy odgrywają we wspólnocie kościelnej.

12.  Wręczenie krzyży dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8 nastąpi w ramach naszych rekolekcji w sobotę, 9 marca w obecności rodziców, przez posługę Ojca Rekolekcjonisty, a następnie będzie spotkanie dla młodzieży i ich rodziców.

13.  Wręczenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych nastąpi na zakończenie naszych rekolekcji – w niedzielę, 10 marca podczas mszy św. po Gorzkich Żalach i spotkanie.

14.  Instytut Wyższych Studiów Teologicznych w Rzeszowie zaprasza na krótki kurs teologii praktycznej 3x3 pt. Jak dobrze wybierać? Kurs składa się z 3 spotkań po 3 godziny wykładowe, które poprowadzi ks. dr Mateusz Rachwalski. Zajęcia odbywać się będę przez 3 kolejne czwartki marca (7,14,21) w godzinach 18.30-21.00.

15. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 w sali Domu Ludowego odbędzie się zebranie członków Wspólnoty Leśnej w Kątach. Na tym zebraniu odbedzie się losowanie numerów dłużycy tartacznej modrzewia przez członków Wspólnoty, którzy wcześniej zgłosili chęć zakupu.

PONIEDZIAŁEK (26 lutego): + Bogumiła i Franciszek Czupa;

WTOREK (27 lutego): + Maria i Bronisław Podkulscy;

ŚRODA (28 lutego): + Stanisław Piwowar – int. od żony;

CZWARTEK (29 lutego): + Stanisław Piwowar – int. od córki Anny z rodz.;

PIĄTEK (1 marca): + Stanisław Piwowar – int. od córki Elżbiety z rodz.;

SOBOTA (2 marca): + Bogusław Wokurka;

NIEDZIELA (3 marca):

8.00: + Jan Socha, Katarzyna, Feliks Rak i dusze w czyśćcu cierpiące;

11.00 : + Edward Leputa (2 roczn. śm.);

po Gorzkich Żalach (ok. 14.45): za parafian.