OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela Wielkiego Postu (ad gentes), 5 marca 2023 roku

2023-03-04 10:23:29

2. Niedziela Wielkiego Postu

1.  Dziękuję bardzo za porządki w kościele i za złożone ofiary oraz za składkę inwestycyjną: 2335 zł. Teraz proszę o sprzątanie takie osoby jak: Maria Janas, Grażyna Czupa, Maria Frankiewicz, Katarzyna Wokurka, Dorota Bąk.

2.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca: składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, zmiana tajemnic różańcowych po mszach świętych o 8 i 11; modlitwy za kapłanów, zwłaszcza misjonarzy, wszak jest to niedziela ad gentes, kiedy to w całej Polsce wspieramy misjonarzy duchowo – modlitwą i materialnie – ofiarami do puszek i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Jest to okazja też, aby wyrazić wdzięczność wobec ojców białych, misjonarzy afrykańskich: o. Tomasza i o. Emmanuela za wygłoszone nam misje nam misje w roku ubiegłym i posługę Słowa w ramach renowacji misji już za niedługo. Niech ta posługa procentuje dobrym życiem, owocnym przygotowaniem do świąt wielkanocnych i większym zaangażowaniem w życie Kościoła i parafii.

3.  Po południu dziś jeszcze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.00 i msza św.

4.  We wtorek – będą wypominki roczne za zmarłych po mszy św.

5.  W środę – przeżywać będziemy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszam serdecznie.

6.  W sklepach usytuowałem – wzorem lat poprzednich – na prośbę Zespołu Charytatywnego – kosze na żywność dla potrzebujących. Kto będzie mógł wesprzeć biednych i obdarować na święta wielkanocne, niech to uczyni.

7.  Bardzo dziękuję Panu Sołtysowi, że pilotował prace przy brakującym odcinku siatki ogrodzeniowej na cmentarzu. Słupki są wkopane, wbetonowane, a siatka będzie jutro. Pana Macieja Dubiela docenianiamy i chwalimy za fachowość tych czynności.

8.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolickiego Niedziela i do sięgnięcia po Gościa Niedzielnego. Wszystkim życzę owocnego przeżywania Wielkiego Postu w dalszym ciągu.

9.  Świeże zapowiedzi są w gablotce parafialnej.

10.  Baranki po 7 zł i paschaliki po 12 zł oraz albumiki zatytułowane: "Gorzkie Żale" można nabywać w zakrystii.

PONIEDZIAŁEK (6 marca): + Bogumiła (6 roczn. śm.) i Franciszek Czupa;

WTOREK (7 marca): + Bożena i Adolf Rygiel, + Justyna Rygiel-Jajkiewicz (1 roczn. śm.);

ŚRODA (8 marca): w int. kobiet, zwłaszcza z Koła Gospodyń – o zdrowie, potrzebne łaski i opiekę MB;

CZWARTEK (9 marca): + Adela i Franciszek Jankowicz;

PIĄTEK (10 marca): + Stanisław Stoś;

SOBOTA (11 marca): + Irena Oleszczuk – int. od sąsiada – Henryka Ciomci;

NIEDZIELA (12 marca):

800: + Stanisława Leśniak (2 roczn. śm.) i + Edward;

1100 : za parafian;

po Gorzkich Żalach (ok. 14.45): + Helena i Paweł Wójcik.