OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela zwykła, 15 stycznia 2023 roku

2023-01-14 23:01:27

2. Niedziela zwykła

1. Dziękuję grupie sprzątającej za porządki w kościele i za złożone ofiary. W następnej kolejności proszę o sprzątanie takie osoby jak: Stanisława Nawracaj, Helena Potera, Małgorzata Roman, Wanda Roman, Barbara Roman,

2.  Dziś składka inwestycyjna.

3.  We wtorek wypada wspomnienie św. Antoniego, opata, zaś po mszy św. będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego, wypominki roczne za naszych zmarłych.

4.  W środę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan; po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5.  W czwartek wypada Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, głównego Patrona naszej diecezji, po mszy i nowenna do św. Patronów diecezji z racji 19. dnia miesiąca. W tym dniu mszę św. w int. wszystkich diecezjan odprawi J.E. Ks. Bp Ordynariusz przy udziale kapłanów, kanoników kapituł w katedrze rzeszowskiej o godz. 18.00.

6. W piątek po mszy św. będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za przyczyną św. s. Faustyny i adoracja jej relikwii, ze względu na trzeci piątek miesiąca.

7. W sobotę – wypada wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu od godz. 9.00 nastąpi dalszy ciąg kolędy od p. Adama Kwiatka w stronę Nowego Żmigrodu – czyli Dół do końca – do Państwa Olearskich.

8.  Życzymy dzieciom i młodzieży miłych ferii zimowych. Dla tych dzieci, które w pierwszym tygodniu ferii nie wyjeżdżają, przewidziane są atrakcje w Domu Ludowym w godz. 10 – 12. 16 i 17 stycznia odbędą się zajęcia plastyczne prowadzone przez instruktorki z GOKu – aniołki oraz konfitura uczuć, zaś 19 i 20 stycznia godne uwagi będą zajęcia prowadzone przez KGW w Kątach: gry i zabawy sportowe, spotkanie z autorką bajek, konkursy z nagrodami. Pan Sołtys bardzo zaprasza!

9.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik katolicki Niedziela jak i Gość Niedzielny są godne uwagi. Każdy znajdzie w tych czasopismach coś dla siebie.

PONIEDZIAŁEK (16 stycznia): + Bogusław Wokurka; zaś poza parafią: + Artur Stachoń i zm. z rodziny;

WTOREK (17 stycznia): + Bogusław Wokurka;

ŚRODA (18 stycznia): + Bogusław Wokurka;

CZWARTEK (19 stycznia): + Bogusław Wokurka – z int. kolegów i koleżanek ze SP z Kątów;

PIĄTEK (20 stycznia): + Irena Oleszczuk – z int. syna Jerzego z żoną;

SOBOTA (21 stycznia): + babcie i dziadkowie z rodzin: Gierlasińskich, Leśniaków, Dyniów i Kwiatków;

NIEDZIELA (22 stycznia):

800: za parafian;

1100 : w 40. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa Weroniki i Mieczysława – dziękczynna za przeżyte lata, z prośbą o dalsze i o opiekę MB dla Rubinowych Jubilatów.