OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela zwykła, 17 stycznia 2021 roku

2021-01-15 20:47:37

2. niedziela zwykła

Link do transmisji https://www.youtube.com/channel/UCtOaLR6-TiH3IE43KOvC3qA

1.    Bóg zapłać wyznaczonym osobom sprzątającym ostatnio za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty. W najbliższym czasie proszę o dbałość o porządki następujące osoby: Mariola Ziomek, Janina Wokurka i Monika Leputa.

2.    Dziś: składka inwestycyjna – Bóg zapłać za ofiary. Na mszę św. o godz. 14.00 i na wspólne kolędowanie zapraszam mieszkańców Kątów – od Państwa Wokurków do Kółka Rolniczego.

3.    W dniach 18-25 stycznia przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Trwajcie w Mojej Miłości, a przyniesiecie obfity owoc.

4.    We wtorek wypada Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, Patrona naszej diecezji. W tym dniu zapraszam do udziału w nowennie do świętych Patronów, w koronce za zmarłych, czyli wypominkach rocznych po mszy św.

5.    Zachęcam też do uczestnictwa w środowej nowennie i w nabożeństwie do św. Jana Pawła II w piątek z racji 22. dnia miesiąca. W tym dniu po mszy św. możliwość adoracji relikwii św. Papieża-Polaka.

6.    Wnuki niech pamiętają o Dniu Babci i Dziadka.

7.    W następną niedzielę zapraszam na wspólne kolędowanie i spotkanie w kościele w ramach wizyty duszpasterskiej w takiej formie na mszę św. o godz. 14.00 mieszkańców Kątów – Wygody od Kółka rolniczego do Nowego Żmigrodu, do Państwa Nawracajów.

8.    Niedziela, 24 stycznia br. na wniosek Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski będzie Dniem solidarności z Chorwacją – będziemy wspierać duchowo, modlitewnie i materialnie, ofiarami do puszek poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które pod koniec grudnia ubiegłego roku nawiedziło ten kraj. Jednocześnie najbliższa niedziela będzie z woli Ojca Świętego Franciszka obchodzona w Kościele Powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego. Chciejmy odkrywać znaczenie Słowa Bożego w życiu wspólnoty i sakramentów świętych.

9.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej i oglądania naszych transmisji i telewizyjnego przekazu mszy św. na żywo z katedry rzeszowskiej we wtorek, w dniu Patrona naszej diecezji, o godz. 18.00.

PONIEDZIAŁEK (18 stycznia): + Józef (greg.);

WTOREK (19 stycznia): + Józef (greg.);

ŚRODA (20 stycznia): + Józef (greg.);

CZWARTEK (21 stycznia): + Józef (greg.);

PIĄTEK (22 stycznia) + Józef (greg.);

SOBOTA (23 stycznia): + Józef (greg.);

NIEDZIELA (24 stycznia):

800: + Józef (greg.);

1100 : za parafian;

1400: w int. mieszkańców Kątów – od kółka rolniczego do Państwa Nawracajów i zm. z ich rodzin