OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela zwykła, Niedziela Słowa Bożego, 14 stycznia 2024 roku

2024-01-13 12:13:24

2. niedziela zwykła

1.  Bóg zapłać wyznaczonym osobom sprzątającym ostatnio za porządki w kościele i ofiarę na kwiaty. W najbliższym czasie proszę o dbałość o porządki następujące osoby: Marta Wojdacz, Magdalena Wojdacz, Maria Doktor, Bożena Źrebiec, Marzena Wielgosz.

2.  Za tydzień w niedzielę: składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary z racji wizyt duszpasterskich w rodzinach i za przyjmowanie mnie po kolędzie w domach.

3.  W dniach 18-25 stycznia przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, Boga swego, a bliźniego swego jak siebie samego. (Łk 10, 27).

4.  We wtorek po Mszy św. będziemy polecać naszych zmarłych w wypominkach rocznych.

5.  W środę wypada w liturgii wspomnienie św. Antoniego, opata. Zachęcam do uczestnictwa w środowej Nowennie do MB Nieustającej Pomocy i do pisania podziękowań i próśb.

6.  W piątek wypada Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, Patrona naszej diecezji. Przyjdźmy liczniej zwłaszcza, że w tym roku w Kościele Rzeszowskim świętujemy setną rocznicę śmierci św. Józefa Sebastiana Pelczara. W tym dniu zapraszam wszystkich, szczególnie i obowiązkowo młodzież z klas: 7 i 8 do udziału we Mszy św., w Nowennie do świętych Patronów naszej diecezji, w Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca i w adoracji relikwii św. s. Faustyny. Będzie to dla kandydatów do sakramentu bierzmowania styczniowa celebracja. Uroczysta Msza św. będzie odprawiona w katedrze rzeszowskiej pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Jana Wątroby z udziałem Kapituły Katedralnej (w strojach chórowych) o godz. 18.00 na rozpoczęcie obchodów wyżej wymienionej setnej rocznicy śmierci naszego świętego Patrona. Z tej racji zaproszeni są do udziału we Mszy św. w katedrze i wspólnej modlitwy przedstawiciele i członkowie organizacji, wspólnot i ruchów katolickich działających na terenie naszej diecezji.

7.  Wnuki niech pamiętają w niedziele i w poniedziałek o Dniu Babci i Dniu Dziadka.

8.  Jednocześnie najbliższa niedziela będzie z woli Ojca Świętego Franciszka obchodzona w Kościele Powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego. Chciejmy odkrywać znaczenie Słowa Bożego w życiu wspólnoty i sakramentów świętych.

9.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, w którym to czasopismie jest mowa m.in. o przyszłości Funduszu Kościelnego.

10. Pan Bóg odwołał do wieczności dwoje naszych parafian: + Stanisława Cyrana i + Weronikę Chopiak, której pogrzeb dziś o godz. 13.00. Módlmy się w ich intencji: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

PONIEDZIAŁEK (18 stycznia): + Józef Żarnowski – int. od Józefa Leputy;

WTOREK (19 stycznia): + Jerzy Leputa – int. od siostry Doroty;

ŚRODA (20 stycznia): + Jerzy Leputa – int. od siostry Danuty;

CZWARTEK (21 stycznia): + Magdalena, Florian, zm. z rodz. Kopów;

PIĄTEK (22 stycznia) + Jerzy Leputa – int. od siostry Ilony z rodz.;

SOBOTA (23 stycznia): + Michalina Gryziec (6 roczn. śm.);

NIEDZIELA (24 stycznia): 800: za parafian;

1100 : + Józef, Karolina, Katarzyna i Stanisław.