OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 20. Niedziela zwykła, 18 sierpnia 2024 roku

2024-08-17 11:04:52

20. Niedziela zwykła

1. Dziękuję bardzo za porządki w kościele oraz za złożone ofiary. Za tydzień proszę następujące osoby: Maria Janas, Grażyna Czupa, Maria Frankiewicz, Elżbieta Wokurka, Katarzyna Wokurka.

2. Dziś – składka inwestycyjna.

3. Jutro po mszy św. krótka Nowenna do świętych Patronów naszej diecezji z racji 19. dnia miesiąca.

4. Dziękuje za dbałość o poszczególne stacje Beskidzkiej Kalwarii Miłosierdzia Bożego ich opiekunom, Panom Źrebcom, Państwu Eli i Darkowi, grupie śpiewającej z Górna i wszystkim, dzięki którym mogła się odbyć z powodzeniem ostatnio w niedzielę Droga Krzyżowa i Msza św. na Górze Grzywackiej.

5. Dzięki składam za wieńce żniwne jako plony ziemi – od Koła Gospodyń i od rodziców dzieci pierwszokomunijnych i ich reprezentantom Pani Ewelinie i Panu Marcinowi – Gospodarzom tegorocznych dożynek parafialnych i wszystkim zaangażowanym. Dziękuję też dziewczynom: Wiktorii i Ani za wyplewienie rabaty już na Wniebowzięcie MB.

6. We wtorek – wypada wspomnienie św. Bernarda, Opata. Po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych.

7. W środę – wypada wspomnienie św. Piusa X, papieża; i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

8. W czwartek wypada wspomnienie NMP Królowej. Po mszy św. z racji 22. dnia miesiąca będzie nabożeństwo do św. Jana Pawła II, modlitwy za jego przyczyną i adoracja jego relikwii

9. W piątek wypada wspomnienie bł. Władysława Findysza, kapłana i męczennika. W jego sanktuarium w Nowym Żmigrodzie będzie uroczysty Odpust o godz. 11.00.

10. W sobotę – wypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Ze względu na bliską Uroczystość NMP Częstochowskiej już w tym dniu szykuje się Odpust w Polanach o godz. 18.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Jana Wątroby.

11. Dzieci niech podejdą do błogosławieństwa po zakończeniu.

12. Wszystkim mieszkańcom życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś gościom w agroturystyce oraz dzieciom i młodzieży w ostatnim etapie wakacji: dużo słońca, uśmiechu i żeby korzystali z wakacji jak tylko mogą, gdyż pogoda temu służy.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m. in.: co o naszej wiecznej przyszłości mówi Wniebowzięcie; o cudach, które zdarzają się w sanktuariach maryjnych, a w wakacyjnym cyklu – o sanktuarium Dobrego Jezusa w portugalskiej Bradze. Zachęcam też do trzeźwości w sierpniu.

14. Dziś – w katedrze rzeszowskiej dzień diecezjalnego dziękczynienia za zbiory. Modlimy się o błogosławieństwo dla rolników. W przyszłą niedzielę będą ogólnopolskie dożynki na Jasnej Górze. Z naszymi wieńcami warto pojechać na Gminne Dożynki i na Odpust do Dębowca w trzecią niedzielę września.

PONIEDZIAŁEK (19 sierpnia): + Maria Podkulska;

WTOREK (20 sierpnia): dziękczynna za otrzymane łaski, z prośba o dalszą opiekę w rodzinie;

ŚRODA (21 sierpnia): + Paweł Źrebiec (12 roczn. śm.);

CZWARTEK (22 sierpnia): + Józef i Jan Żarnowscy;

PIĄTEK (23 sierpnia): + Irena Konik;

SOBOTA (24 sierpnia):

1500 : ślubna w int. nowożeńców: Pauliny Kostrząb i Kamila Rodzenia.

1800 : + Stanisław Cyran – int. od bratowej Ewy z rodziną.

NIEDZIELA (25 sierpnia):

800: + Jan Mroczka (1 roczn. śm.);