OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 20 Niedziela zwykła, 14 sierpnia 2022 roku

2022-08-13 10:48:47

20. Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać za porządki w kościele i wokół świątyni oraz za złożone ofiary. Za tydzień proszę następujące osoby: Magdalena Źrebiec, Zofia Roman, Lucyna Kazecka, Maria Gondek, Maria Nadymus.

2. Panu Michałowi Bałonowi dziękuję za dołożenie starań o wykoszenie na cmentarzu łącznie z Panem Zdzisławem. koszenie.

3. W myśl prośby z Biura Poselskiego Pani Poseł Marii Kurowskiej o umożliwienie zebrania podpisów pod inicjatywą obywatelską „W obronie chrześcijan” organizowanej przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, za aprobatą Kurii, Księdza Biskupa i Księdza Kanclerza, także w dzisiejszą niedzielę umożliwiamy parafianom po mszach św. składanie podpisów z zachowaniem przepisów RODO. Celem inicjatywy jest zmiana przepisów karnych, aby dawały realną ochronę prawną osobom wierzącym oraz obiektom kultu religijnego.

4. Dziś – o godz. 14.00 – Droga Krzyżowa i Msza św. na Górze Grzywackiej. Dziękuje za dbałość o poszczególne stacje Beskidzkiej Kalwarii Miłosierdzia Bożego ich opiekunom.

5. Jutro wypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte świąteczne będą w porządku niedzielnym – o 8.00 i 11.00. Na obydwu mszach św. pobłogosławię kwiaty i zioła. Na sumie będziemy podziwiać wieńce żniwne jako plony ziemi – od Koła Gospodyń, od rodziców dzieci pierwszokomunijnych i od bierzmowanych z ich rodzicami. Dziękuję bardzo reprezentacji – Gospodarzom tegorocznych dożynków parafialnych i wszystkim zaangażowanym. Dziś też Odpust w Nienaszowie i Święto Wojska Polskiego oraz kolejna rocznica Cudu nad Wisłą. Będziemy modlić się za Ojczyznę i za broniących naszych granic.

6. We wtorek – po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

7. W środę – wypada liturgiczne wspomnienie św. Jacka, kapłana; po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

8. W piątek – po mszy św. będzie nowenna do świętych Patronów naszej diecezji, z racji 19. dnia miesiąca i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, modlitwy za przyczyną św. s. Faustyny i adoracja jej relikwii, bo będzie to 3. piątek miesiąca.

9.  W sobotę – będzie liturgiczne wspomnienie św. Bernarda Opata, Patrona zjednoczonej Europy.

10. Dzieci niech podejdą do błogosławieństwa po zakończeniu.

11. Wszystkim mieszkańcom życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś gościom w agroturystyce oraz dzieciom i młodzieży w drugim miesiącu wakacji: dużo słońca, uśmiechu oraz jak najlepszego wypoczynku w Kątach oraz na wyjeździe.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i do trzeźwości w sierpniu oraz do przeczytania sobie zapowiedzi w gablocie paraf.

13. Caritas Diecezji Rzeszowskiej uruchomiła wypożyczalnię sprzętu pielęgnacyjnego i rehabilitacyjnego w Jaśle na ul. Szkolnej 25 (budynek MOPS- u). Bezpłatnie można w niej wypożyczać m. in. łóżka, wózki, materace, chodziki dla osób chorych. Zatem oprócz działającej u nas Terenowej Stacji Opieki caritas – można jeszcze w Jaśle pożyczyć niezbędny sprzęt dla chorych w domach.

PONIEDZIAŁEK (15 sierpnia): 800: + Jan Socha i dusze w czyśćcu cierpiące; 1100: za parafian;

WTOREK (16 sierpnia): + Małgorzata i Dariusz Ciomcia;

ŚRODA (17 sierpnia): + Franciszek Doktor – int. od córki Jolanty z rodziną;

CZWARTEK (18 sierpnia): zm. rodzice: + Andrzej i Józefa Źrebiec; Julian i Barbara Słowik – int. od Feliksa i Zofii Źrebiec;

PIĄTEK (19 sierpnia): + Franciszek Doktor – int. od córki Elżbiety z rodziną;

SOBOTA (20 sierpnia): o błog. Boże w rodzinie;

NIEDZIELA (21 sierpnia): 800: + Paweł Źrebiec; 1100 : za parafian.

poza parafią w piątek i w sobotę ja odprawię za zm. + Feliksa Kopę. Ojcu Józefowi Grzywaczowi redemptoryście z Desznicy za zastępstwo.