OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21. niedziela zwykła - 23.08.2020

2020-08-22 16:37:39

21. niedziela zwykła

1.  Serdecznie dziękuję za porządki w kościele i kwiaty. Bóg zapłać osobom sprzątającym, którzy ostatnio, w piątek pięknie się z tego wywiązali. W tym tygodniu proszę o zaangażowanie w sprzątanie: Joannę Źrebiec, Teresę Basista, Barbarę Wokurka.
  2.  Ze względu na panującą epidemię, pamiętajmy o dezynfekcji rąk i stosowanie maseczek w czasie nabożeństw.
  3.  W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek (24 sierpnia) – święto św. Bartłomieja Ap.;

- w środę Uroczystość NMP Częstochowskiej;

- w czwartek – wspomnienie św. Moniki;

- w piątek – wspomnienie św. Augustyna;

- w sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

4.  Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach, w środowej nowennie do MB Nieustającej Pomocy.

5. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży wraz z Księdzem Biskupem Janem Wątrobą zaprasza młodych ludzi do dziękczynienia za wakacje w ramach udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży, planowanym na 5 września br. Będzie on podzielony na dwie części: pierwsza – to spotkanie grup duszpasterskich w swoich miejscach stacyjnych i druga – to Msza św. w katedrze rzeszowskiej pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego.

6.  W przyszłą niedzielę, tj. 30 sierpnia odbędzie się liturgiczne wprowadzenie nowego proboszcza naszej parafii.

7.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

8.  Msze święte w dni powszednie będą codziennie o godz. 18.00.

21. niedziela zwykła

PONIEDZIAŁEK (24 sierpnia): + Józefa Parylak – int. od córki Doroty i wnuczki Anny z dziećmi;

WTOREK (25 sierpnia): + Jerzy Kostrząb – int. od brata Jana z rodziną;

ŚRODA (26 sierpnia): + Anna i Henryk;

CZWARTEK (27 sierpnia): dziękczynna za przeżyte lata w małżeństwie rodziców: Józefy i Tadeusza w 60 roczn. sakram. małż. z prośbą o zdrowie, obfitość łask Bożych i opiekę MB na dalsze lata;

PIĄTEK (28 sierpnia): + Maria Źrebiec w 2 roczn. śm.;

SOBOTA (29 sierpnia): + Józef Doktor;

NIEDZIELA (30 sierpnia):

8.00: dziękczynna w 9 roczn. Urodzin Wiktora z prośbą o zdrowie i o potrzebne łaski;

11.00 : za parafian.