OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 21. Niedziela zwykła, 25 sierpnia 2024 roku

2024-08-24 10:29:40

21. Niedziela zwykła

1. Dziękuję bardzo za porządki w kościele i ofiary. Za tydzień proszę następujące osoby: Dorota Bąk, Kazimiera Doktor, Monika Źrebiec, Monika Kaczmarczyk, Halina Bobula.

2. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną: 2150 zł i 20 funtów.

3. Dzisiaj Odpust ku czci MB Pocieszenia w Łężynach o 11.30. Zaś w katedrze rzeszowskiej jest to dzień diecezjalnego dziękczynienia za plony z modlitwami o Boże błogosławieństwo dla rolników. Za tydzień w niedzielę – ogólnopolskie dożynki na Jasnej Górze.

4. Jutro, tj. w poniedziałek wypada Uroczystość MB Częstochowskiej.

5. We wtorek – wypada wspomnienie św. Moniki i wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia po mszy św.

6. W środę – wypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła, zaś po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

7. W czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

8. W tym tygodniu niech uczniowie przystąpią do spowiedzi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

9. Następna niedziela to będzie już pierwsza niedziela września.

10. W tym dniu wypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Będziemy modlić się za jej ofiary i bohaterskich obrońców. W pierwszą niedzielę będzie adoracja i zmiana tajemnic różańcowych. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca składka będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

11. W obliczu zmian wprowadzanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które mogą wpłynąć na obecność lekcji religii w szkołach, proszę o wsparcie inicjatywy „TAK dla religii w szkole. Nowe przepisy umożliwiają łączenie uczniów z różnych klas na lekcjach religii oraz umieszczają te zajęcia jedynie na początku lub końcu planu zajęć, a stopień z religii nie będzie wliczany do średniej ocen. W odpowiedzi na te zmiany, katolickie tygodniki organizują akcję protestacyjną, mającą na celu obronę lekcji religii w naszych szkołach. Biskup Jan Wątroba zachęca wszystkich wiernych, a zwłaszcza Rodziców, do przyłączenia się do tej akcji poprzez podpisanie protestu, który można znaleźć na stronie internetowej: www.lekcjereligiiwszkole.pl. Niech nasz wspólny głos w obronie wartości chrześcijańskich będzie słyszalny!

12. Dzieci niech podejdą do błogosławieństwa po zakończeniu.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

14. Wszystkim mieszkańcom życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży owocnego zakończenia wakacji, a następnie jak najlepszego wystartowania w nowy rok szkolny i katechetyczny.

PONIEDZIAŁEK (26 sierpnia): 800: za parafian;

1800: + Weronika, Józef Kopa, Katarzyna i Stanisław Źrebiec, Andrzej, Jan, Stanisław i Władysław;

WTOREK (27 sierpnia): + Stanisław Cyran – int. od bratanka Andrzeja z rodz.;

ŚRODA (28 sierpnia): + Maria, Barbara i Grzegorz Źrebiec;