OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 21. Niedziela zwykła, 27 sierpnia 2023 roku

2023-08-26 16:40:06

21. Niedziela zwykła

1. Dziękuję bardzo za porządki w kościele i wyplewienie rabaty oraz za kwiaty. Za tydzień proszę następujące osoby: Mariola Buczakowska, Beata Grzywacz, Paulina Źrebiec, Maria Wokurka, Aneta Mroczka. Proszę też o wykoszenie wszędzie przed szykującymi się dożynkami gminnymi.

2. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną: 1678 zł.

3. Dobrze, że otrzymaliśmy dodatkowy katafalk od Zakładu Pogrzebowego Róża, z którym współpracujemy, gdy trzeba. Dzięki temu będzie łatwiej panom z tego zakładu wykonywać swoją pracę. Dziękuję sąsiadowi – Panu Darkowi za kolejne, niezbędne prace wykonane na plebani a Panu Jarkowi – za naprawienie kosiarki. Wyrażam wdzięczność za to wszystko. Proszę go wykoszenie górnej części cmentarza. Wczoraj dopiero ruszyło koszenie cmentarza. Ciąg dalszy nastąpi jutro.

4. Dzisiaj Odpust ku czci MB Pocieszenia w Łężynach o 11.30. Zaś w katedrze rzeszowskiej jest to dzień diecezjalnego dziękczynienia za plony z modlitwami o Boże błogosławieństwo dla rolników. Za tydzień w niedzielę – ogólnopolskie dożynki na Jasnej Górze i u nas, w Kątach od godz. 13.00 – dożynki gminne.

5. Jutro, tj. w poniedziałek wypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła.

6. We wtorek –  wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

7.  W środę – spowiedź dla dzieci od 17.30 przed nowym rokiem szkolnym, zaś po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

8.  W tym tygodniu wypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca.

9. W czwartek po mszy św. będą modlitwy z racji pierwszego czwartku za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów, kleryków i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

10. W pierwszy piątek – odwiedzę chorych w domach o godz. 9.00, spowiedź w kościele będzie od godz. 17.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i tuż przed mszą św. – modlitwy z racji pierwszego piątku. W tym dniu wypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Będziemy modlić się za jej ofiary i bohaterskich obrońców.

11. W pierwszą sobotę – już o 17.45 będzie adoracja i medytacja pierwszosobotnia oraz różaniec wynagradzający. O godz. 18.00 – msza św.

12. W pierwszą niedzielę będzie o godz. 8.00 i 11.00 – adoracja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 13.00 – Uroczysta Msza św. dziękczynna za plony i zbiory tegoroczne z okolicznościowym kazaniem, rozpoczynająca Gminne Dożynki. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca składka będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

13. Dzieci niech podejdą do błogosławieństwa po zakończeniu.

14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

15. Wszystkim mieszkańcom życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży owocnego zakończenia wakacji, a następnie jak najlepszego wystartowania w nowy rok szkolny i katechetyczny.

16. Ogłoszenie Pani Zakrystianki:

W naszej parafii sprzątanie kościoła dokonuje 5 rodzin. Jeśli osoba jest samotna lub rodzina niepełna to z numeru. Tak zostało ustalone na spotkaniu Rady Parafialnej na prośbę większości parafian. Rodziny, które sprzątają kościół, a nie kupują kwiatów, składają po 50 zł od rodziny. Nie zawsze rodziny składają ofiarę lub czynią to w kwocie mniejszej to jest 20 zł. Wszystkie ofiary i wydatki są zapisane i do wglądu. Te ofiary zazwyczaj składamy w okresie Wielkiego Postu, Adwentu czy świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Jeżeli są święta, miesiąc listopad to rodziny składają ofiarę, a resztę pieniędzy do kwiatów dokładane są z tych ofiar, które zostały złożone wcześniej. Za klimatyzację wykonaną ostatnio w naszym kościele zapłacono 6600 zł z ofiar złożonych na kwiaty. Ponadto na bieżąco wydawane są pieniądze na: miotły do sprzątania, wiadra z mopami, środki chemiczne, papier toaletowy, rolety dzień - noc do zakrystii, do magazynku i do kaplicy oraz wiele innych rzeczy potrzebnych w kościele. Jeszcze raz informuję, że jeżeli są kupowane kwiaty do kościoła, rodziny nie składają dodatkowej ofiary. Myślę, że możemy być dumni, bo nasz kościół jest czysty, zadbany i każdemu z nas z osobna powinno zależeć, a niektórzy mają pretensje, że trzeba przyjść posprzątać kościół czy wykosić trawę.

Z wyrazami szacunku - szczęść Boże!

PONIEDZIAŁEK (28 sierpnia): + zmarli rodzice, bracia i siostry;

WTOREK (29 sierpnia): + Maria i Stanisław Sochaccy; zmarli z rodziny Sochackich i Peców.

ŚRODA (30 sierpnia): w 15. roczn. ślubu Marii i Jarosława – dziękczynna za otrzymane łaski, za potomstwo, z prośbą o dalsze, o łaskę zdrowia, opiekę Maryi i o błogosławieństwo Boże;

CZWARTEK (31 sierpnia): + Józef Ciomcia (40. roczn. śm.);

PIĄTEK (1 września): + Bronisław Skiba – z ok. Imienin;

SOBOTA (2 września): + Mariusz, Bogdan, Małgorzata, Józef Kazeccy;

NIEDZIELA (3 września):

800: + Jan Socha, Katarzyna i Feliks Rak, dusze w czyśćcu cierpiące;

1100 : za parafian;

1300 : dziękczynna za otrzymane zbiory, z prośbą o łaskę zdrowia i o błogosławieństwo Boże na dalszą pracę na roli dla rolników z terenu Gminy Nowy Żmigród.