OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 21 listopada 2021 roku, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

2021-11-20 20:27:28

34. niedziela zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Składam serdecznie podziękowanie grupie sprzątającej ostatnio za porządki w kościele. W tym tygodniu proszę o sprzątanie następne osoby: Stanisław Źrebiec, Stanisława Wokurka, Stanisław Żarnowski, Maria Tyrpak. Bóg zapłać Panu Łukaszowi Wielgoszowi i jego firmie Meble-Gold za nowy mebel na plebanię.

2. Dziś składka inwestycyjna w naszej parafii. Jednocześnie w myśl hasłem: Wyciągnij rękę do ubogiego jako forma pomocy zgodnie z zaleceniami Caritas – zbiórka do puszek.

3. Dziś także Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – patronalne święto KSM i Akcji Katolickiej. Módlmy się w intencji Akcji Katolickiej i KSM, za naszych ministrantów i lektorów oraz za organistę, osoby wykonujące i podtrzymujące śpiew, ze względu na jutrzejszy dzień św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego dziękujemy Najświętszemu Sercu Jezusowemu za wszystkie łaski otrzymane w tym roku kościelnym. Będzie można za ten akt modlitewny zyskać odpust zupełny. W katedrze ten akt dokonywany w ramach Uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego ma wymiar diecezjalny i jest jednocześnie Dniem Młodzieży pod kątem przygotowań do wyjazdu na ŚDM do Lizbony.

4.  W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- jutro wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy i uczczenie relikwii św. Jana Pawła II w 22. dzień miesiąca;

- we wtorek wspomnienie św. Klemensa I, papieża, odpust w Skalniku; po Mszy św. będzie zbiórka LSO;

- w środę wspomnienie św. Andrzeja Dunc-Lac, kapłana i jego towarzyszy męczenników;

- w czwartek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

5.  Dziękuję za zrealizowane w czwartek czuwanie modlitewne – celebracje dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w związku ze wspomnieniem bł. Karoliny, patronki KSM, Ruchu Czystych Serc, młodzieży, zaś ministrantom i lektorom za reprezentowanie nas na dekanalnym turnieju w piłkę.

6.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7.  Codziennie o 17.30 – różaniec z wypominkami listopadowymi, zaś we wtorek – z rocznymi i Msza św. Od jutra do końca miesiąca odprawimy nowenne do św. Andrzeja Boboli - o ustanie epidemii koronawirusa.

8.  Za tydzień już rozpoczniemy czas adwentu i nowego roku liturgicznego pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa. Kazania w niedzielę będą głosić o 8.00 i 11.00 ojcowie biali – misjonarze afrykańscy i dokonywać animacji misyjnej.

9.  Codziennie w dni powszednie będą roraty. Zachęcam całe rodziny, starsze osoby, młodzież i dzieci z lampionami. Będzie losowanie figurki, będą plansze i naklejki. Powstanie dzięki temu droga do Betlejem. Będzie też drzewko adwentowe.

PONIEDZIAŁEK (22 listopada): + Zofia Parylak – int. od syna Jerzego z żoną Alicją;

WTOREK (23 listopada): + Zofia Parylak – int. od członkiń Róży Marty Wojdacz;

ŚRODA (24 listopada): + Zofia Parylak – int. od córki Agnieszki z rodziną (pierwsza msza święta);

CZWARTEK (25 listopada): + Zofia Parylak – int. od córki Agnieszki z rodziną (druga msza św.);

PIĄTEK (26 listopada): + Stanisław, Zofia i Witold Krężel;

SOBOTA (27 listopada): + Weronika (9 roczn. śm.) i zm. z rodz. Kopa;