OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 21 Niedziela zwykła, 21 sierpnia 2022 roku

2022-08-18 19:06:15

21. Niedziela zwykła

1.  Dziękuję bardzo za porządki w kościele i wokół świątyni oraz za złożone ofiary. Za tydzień proszę następujące osoby: Monika Roman, Maria Wójcik, Maria Bilska, Danuta Kostrząb i Monika Kostrząb.

2.  Dziś – składka inwestycyjna.

3.  Bardzo dziękuję Panu Andrzejowi za pracę koparką na cmentarzu, dzięki czemu mamy wytyczoną drogę wjazdu z prawej strony powyżej grobów i stanowi to początek nowej alejki. Bóg zapłać Panu Sołtysowi za troskę o tę pracę.

4.  Dziękuje za dbałość o poszczególne stacje Beskidzkiej Kalwarii Miłosierdzia Bożego ich opiekunom i wszystkim, dzięki którym mogła się odbyć z powodzeniem ostatnio w niedzielę Droga Krzyżowa i Msza św. na Górze Grzywackiej.

5.  Dzięki składam za wieńce żniwne jako plony ziemi – od Koła Gospodyń, od rodziców dzieci pierwszokomunijnych i od bierzmowanych z ich rodzicami oraz ich reprezentantom – Gospodarzom tegorocznych dożynków parafialnych i wszystkim zaangażowanym.

6.  Jutro, tj. w poniedziałek wypada wspomnienie NMP Królowej; z racji 22. dnia miesiąca będzie nabożeństwo do św. Jana Pawła II, modlitwy za jego przyczyną i adoracja relikwii.

7.  We wtorek –  wspomnienie bł. Władysława Findysza, kapłana i męczennika, w jego sanktuarium w Nowym Żmigrodzie uroczysty Odpust o godz. 11.00. U nas po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

8.  W środę – wypada święto św. Bartłomieja, Apostoła; po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

9.  W piątek – wypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Odpust w Polanach o godz. 11.00.

10. W sobotę – będzie liturgiczne wspomnienie św. Moniki.

11. Dzieci niech podejdą do błogosławieństwa po zakończeniu.

12. Wszystkim mieszkańcom życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś gościom w agroturystyce oraz dzieciom i młodzieży w ostatnim etapie wakacji: dużo słońca, uśmiechu oraz jak najlepszego wypoczynku w Kątach oraz na wyjeździe.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i do trzeźwości w sierpniu.

13. W przyszłą niedzielę – w katedrze rzeszowskiej będzie diecezjalne dziękczynienie za zbiory. Warto pojechać z naszymi wieńcami.

PONIEDZIAŁEK (22 sierpnia): + Franciszek Doktor – int. od syna Tomasza z żoną i wnukiem;

WTOREK (23 sierpnia): + Franciszek Doktor – int. od siostry Stanisławy;

ŚRODA (24 sierpnia): + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

CZWARTEK (25 sierpnia): zm. rodzice: + Jan Piątek – int. od rodziców;

PIĄTEK (26 sierpnia): + Jan Piątek – int. od siostry Małgorzaty z rodziną;

SOBOTA (27 sierpnia):

1600: w 18. roczn. Urodzin Wiktorii – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze i o opiekę MB w dorosłym życiu

1800: + Jan Piątek – int. od rodziców;

NIEDZIELA (28 sierpnia):

800: za parafian;

1100 : + Bogusław Wokurka – int. od kuzyna Janka z żoną.