OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 22. Niedziela zwykła, 1 września 2024 roku.

2024-08-31 14:55:37

22. Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać za porządki w kościele i wokół świątyni oraz za ofiary przy tej okazji. Za tydzień proszę następujące osoby: Joanna Doktor, Danuta Kudłacz, Barbara Piątek, Józef Pec, Stanisław Krężel.

2. Dzisiejszą składkę z racji pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczamy na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie i po mszach św. o 8.00 i o 11.00 – adoracja z modlitwami za kapłanów i o nowe, liczne, święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz zmiana tajemnic różańcowych.

3. Dziś na Jasnej Górze odbędą się dożynki krajowe: ogólnopolskie dziękczynienie za zbiory.

4. Cieszę się, że dzieci nawet te całkiem małe są zabierane przez rodziców na mszę św. i podchodzą do indywidualnego błogosławieństwa. Od dzisiaj, będą otrzymywać dzieci młodsze i starsze niedzielne naklejki z ilustracją obrazującą Ewangelię z cyklu Pielgrzymi nadzieli i wklejać je. Niech się mobilizują do obecności w kościele i zawiązania przyjaźni z Jezusem. To wszystko będzie pomocne w zapamiętaniu treści odczytanych w trakcie liturgii i dzieci będą miały wspaniałe świadectwo wytrwałości swojej i piękną pamiątkę uczestnictwa w mszach świętych, a wszystko zgodnie z tematyką szykującego się jubileuszowego Roku Świętego.

5. Jutro o godz. 8.00 mszą św. nastąpi modlitewne rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Dyrekcja SP im. Adama Mickiewicza w Kątach ogłasza, że po tej uroczystej liturgii, o godz. 9.00 nastąpi inauguracja roku 2023/24 w sali gimnastycznej. Zapraszamy wraz z Panią Dyrektor wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły, emerytów, do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i do uczestnictwa. Za tydzień zacznie się Tydzień Wychowania pod hasłem: Wychowujmy razem.

6. We wtorek –  wypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła; po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

7. W środę – po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam. Piszmy prośby do MB.

8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

9. W pierwszy czwartek po mszy św. przy wystawionym Najśw. Sakramencie będą modlitwy za powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele.

10. W pierwszy piątek odwiedzę chorych z sakramentami świętymi od godz. 9.00, po południu będzie spowiedź wz racji pierwszego piątku i jednocześnie adoracja od godz. 17.00, następnie modlitwy z racji pierwszego piątku i Msza św. Obowiązkowo niech przyjdą kandydaci do sakramentu bierzmowania z klasy 8. Po mszy świętej będzie dla tych uczniów pierwsze powakacyjne spotkanie – katecheza parafialna przygotowująca do sakramentu bierzmowania.

11. W pierwszą sobotę zaczniemy nabożeństwo o godz. 17.15. będzie medytacja pierwszosobotnia, różaniec wynagradzający i Msza św. o godz. 18.00. W tym dniu na mszę świętą zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych i trzeciaków na spotkanie przygotowawcze, wstępne.

12. W niedzielę wypada święto Narodzenia NMP czyli MB Siewnej. Błogosławieństwo ziarno do siewu w tym dniu podczas mszy św. o godz. 8.00 i 11.00. W tym dniu będzie Odpust w Skalniku. Suma w sanktuarium o godz. 11.30. U nas o godz. 14.00 wyruszymy na szlak Beskidzkiej Kalwarii Miłosierdzia Bożego, by uczestniczyć w drodze krzyżowej i Mszy św. u stóp Papieskiego Krzyża Milenijnego. Liturgię i animację muzyczną przygotowuje schola dorosłych z Krosna, z parafii św. Piotra i św. Jana z Dukli – sanktuarium sw. JP II. W związku z tym uprzejmie zwracam się do opiekunów poszczególnych stacji o zadbanie, wyplewienie, a do Pana Janusza i Pani Zakrystianki o przewiezienie niezbędnych rzeczy, zaś do strażaków o ich zaangażowanie i służbę. Weźmy udział z całymi rodzinami. Niech włączą się w nurt naszej modlitwy uczniowie, rodzice, nauczyciele i wychowawcy.

Za tydzień– rocznica beatyfikacji Rodziny Ulmów wraz z ich dziećmi.

13. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży owocnego nowego roku szkolnego.

PONIEDZIAŁEK (2 września): 800: o zdrowie i błog. Boże, światło Ducha Świętego, opiekę MB w nowym roku szkolnym i katechetycznym dla uczniów, nauczycieli, wychowawców naszej szkoły;

1800 : w 60. roczn. Urodzin – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, o zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę MB – int. od dzieci;

WTOREK (2 września): + Jan Piwowar (roczn. śm.);

ŚRODA (3 września): + Benedykt Kornel (14 roczn. śm.);

CZWARTEK (4 września): 1600: w 18. roczn. Urodzin Kacpra – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, o zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę MB i światło Ducha Świętego w dorosłym życiu;

1800: o błogosławieństwo Boże w rodzinie Kaczmarczyków, Mroczków, Gołąbków i Hapów;

PIĄTEK (5 września): 1400: ślubna – w int. nowożeńców (Nikola i Bartosz);

1800: + Józef i Agata Poniewiera;

SOBOTA (7 września): + Bronisława Grzywacz (29 roczn. śm.);

NIEDZIELA (8 września):

800: + Stanisław Stoś (11 roczn. śm.);

1100 : za parafian;

1400na Górze Grzywackiej: w intencji uczestników pielgrzymki parafialnej z Kątów i z Górna oraz ze Skalnika i Brzezowej do Kalisza, Borku Wlkp., Gostynia i Lichenia – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, o zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę MB.