OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 22. Niedziela zwykła, 29 sierpnia 2021 roku

2021-08-31 10:44:00

22. Niedziela zwykła

1. Podziękowanie należy się za porządki w kościele i za złożone ofiary. Za tydzień proszę o te czynności następujące osoby: Maria Sroka, Teresa Sroka, Patrycja Słabniak.

2. Dziś Odpust w Łężynach ku czci MB Pocieszenia. Dzisiaj także w katedrze rzeszowskiej odbędą się diecezjalne dożynki.

3. Za tydzień planowane są ogólnopolskie dożynki na Jasnej Górze. W tę następną niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

4. We wtorek – zakończą się wakacje i naszym zwyczajem po mszy św. wypominki roczne za naszych zmarłych.

5. Uczniowie niech przyjdą do spowiedzi przed rokiem szkolnym w poniedziałek i we wtorek.

6. W środę rano o 8.30 nastąpi uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego mszą świętą i spotkaniem z nauczycielami w szkole (autobus będzie jak zwykle służył dzieciom), zaś wieczorem po mszy św.nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy. W tym dniu – wypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Będziemy modlić się za poległych i o pokój na świecie.

7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

8. W I czwartek – pół godziny przed mszą spowiedź na pierwszy piątek, po mszy św. – wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

9. W I piątek – od godz. 9.00 – odwiedziny chorych z sakramentami świętymi; od 17.00 – spowiedź w kościele połączona z adoracją, którą zakończy nabożeństwo z racji pierwszego piątku i msza św. W tym dniu wypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.

10. W I sobotę – adoracja od 17.15: medytacja pierwszosobotnia i różaniec wynagradzający oraz msza św. Niech o obecności, indeksach i Komunii wynagradzającej w pierwszy piątek i pierwszą sobotę pamiętają kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas 8 i 7 oraz czwartoklasiści po Pierwszej Komunii.

11. Przewodniczący Zarządu Wspólnoty Leśnej Tadeusz Źrebiec informuje o niedzielnym spotkaniu członków tej wspólnoty o godz. 12.00 w sali Domu Ludowego w Kątach.

12. Zachęcam do czytania czasopism religijnych.

PONIEDZIAŁEK (30 sierpnia): + Franciszek i Anna Leputa; Anna Leputa;

WTOREK (31 sierpnia): + Józef Ciomcia (roczn. śm.);

ŚRODA (1 września) 8.00: + Bronisław Skiba – od żony (z ok. Imienin); 18.00: + Jan Piwowar (kolejna roczn. śm.);

CZWARTEK (2 września): + Stanisław (26 roczn. śm.) i Kunegunda Miśkowicz;

PIĄTEK (3 września): o zdrowie i błog. Boże w rodzinie wnuków;