OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 22. Niedziela zwykła, 3 września 2023 roku

2023-09-02 20:56:20

22. Niedziela zwykła

1.  Bóg zapłać za porządki w kościele i wokół świątyni oraz za ofiary przy tej okazji. Za tydzień proszę następujące osoby: Dorota Kaczmarczyk, Bożena Kostrząb, Jadwiga Ziomek, Urszula Mroczka, Wanda Mroczka.

2.  Dzisiejszą składkę z racji pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczamy na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie i po mszach św. o 8.00 i o 11.00 – adoracja i zmiana tajemnic różańcowych.

3.  Dziś na Jasnej Górze odbędą się dożynki krajowe: ogólnopolskie dziękczynienie za zbiory. U nas – dożynki gminne od godz. 13.00.

4.  Cieszę się, że dzieci nawet te całkiem małe są zabierane przez rodziców na mszę św. i podchodzą do indywidualnego błogosławieństwa. Od dzisiaj, będą otrzymywać niedzielne naklejki z ilustracją obrazującą Ewangelię z cyklu Idziemy przez rok liturgiczny i wklejać je. Niech się mobilizują do obecności w kościele i zawiązania przyjaźni z Jezusem. To wszystko będzie pomocne w zapamiętaniu treści odczytanych w trakcie liturgii i dzieci będą miały wspaniałe świadectwo wytrwałości swojej i piękną pamiątkę uczestnictwa w mszach świętych.

5.  Jutro o godz. 8.00 mszą św. nastąpi modlitewne rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Dyrekcja SP im. Adama Mickiewicza w Kątach ogłasza, że po tej uroczystej liturgii, o godz. 9.00 nastąpi inauguracja roku 2023/24 w sali gimnastycznej. Zapraszamy wraz z Panią Dyrektor wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły, emerytów do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i do uczestnictwa. Za tydzień zacznie się Tydzień Wychowania.

6. We wtorek –  po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

7. W środę – po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam. Piszmy prośby do MB.

8.  W piątek wypada święto Narodzenia NMP czyli MB Siewnej. Błogosławieństwo ziarno do siewu w tym dniu podczas mszy św. o godz. 8 i 18.00. Po mszy św.

9.  W piątek – na mszę świętą obowiązkowo niech przyjdą kandydaci do sakramentu bierzmowania z klasy 8. Po mszy świętej będzie dla tych uczniów pierwsze powakacyjne spotkanie – katecheza parafialna przygotowująca do sakramentu bierzmowania.

10. W sobotę po mszy św. zapraszam na spotkanie przygotowawcze, wstępne rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

11. Za tydzień planujemy nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 14.00 i mszę świętą na Górze Grzywackiej. W związku z tym uprzejmie zwracam się do opiekunów poszczególnych stacji o zadbanie, wyplewienie, a do Pana Janusza i Panią Zakrystiankę o przewiezienie niezbędnych rzeczy, zaś do strażaków o ich zaangażowanie. Weźmy udział z całymi rodzinami. Niech włączą się w nurt naszej modlitwy uczniowie, rodzice, nauczyciele i wychowawcy.

Za tydzień też – uroczystość ogłoszenia błogosławionymi Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich dziećmi. Są bilety.

12. Członkiniom Róż różańcowych; mieszkańcom parafii życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży owocnego nowego roku szkolnego.

PONIEDZIAŁEK (4 września): 800: o zdrowie i błog. Boże, światło Ducha Świętego, opiekę MB w nowym roku szkolnym i katechetycznym dla uczniów, nauczycieli, wychowawców naszej szkoły;  1800:+ Benedykt Kornel (13 roczn. śm.);

WTOREK (5 września): + Anna i Jan Kłodowscy;

ŚRODA (6 września): + zmarli z rodz. Majków i Miśkowiczów;

CZWARTEK (7 września): + Monika Bałon, Andrzej, Magdalena i Jan;

PIĄTEK (8 września): 800: za parafian, o błog. Boże i dobry siew;

1800: + Walenty, Kunegunda, Helena i Jan z rodziny Gondków;

SOBOTA (9 września): + Apolonia, Paweł, Karolina Kostrząbowie;

NIEDZIELA (10 września):

800: o zdrowie i błogosławieństwo Boże i światło Ducha Świętego, opiekę MB dla syna;

1100 : za parafian;

1400na Górze Grzywackiej: za organizatorów dożynek gminnych, gości i wszystkich ofiarodawców kościoła i Kalwarii Miłosierdzia Bożego w Kątach, uczestników dróg krzyżowych na Górę Grzywacką.