OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22. Niedziela zwykła, 30 sierpnia 2020 r.

2020-08-29 10:58:03

22. niedziela zwykła

1. Serdecznie dziękuję za solidne sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać osobom, które to w piątek pięknie się uczyniły. W tym tygodniu proszę o sprzątanie następne rodziny. A będą to: Małgorzata Gryziec, Maria Sroka i Teresa Sroka.

2. Dziś na sumie – obrzęd liturgiczny wprowadzenia nowego proboszcza naszej parafii.

3. W poniedziałek, tj. 31 sierpnia, przypada 40. rocznica podpisania porozumień sierpniowych. Centralne obchody odbędą się w rzeszowskiej Farze. Módlmy się  tym dniu w intencji Ojczyzny i NSZZ Solidarność.

4. W poniedziałek msza św. o 18.00 będzie miała walor dziękczynienia za wakacje i rozpoczęcia modlitewnego z Panem Bogiem nowego roku szkolnego i katechetycznego. Wcześniej – okazja do spowiedzi.

5. W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- w czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam do spowiedzi, zwłaszcza dzieci i młodzież w związku także z zakończeniem wakacji i rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego oraz do licznego udziału w nabożeństwach: we wtorkowej koronce do Miłosierdzia Bożego i wypominkach za zmarłych oraz środowej nowennie do MB Nieustającej Pomocy.

7. W dniu 1 września pamiętajmy w modlitwie o ofiarach drugiej wojny.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest wiele ciekawostek.

9. Msze święte w dni powszednie będą codziennie o godz. 1800.

PONIEDZIAŁEK (31 sierpnia): + Józef Ciomcia (38 roczn. śm.);

WTOREK (1 września): + Stefan Rak;

ŚRODA (2 września): + Stanisław Miśkowicz (25 roczn. śm.);

CZWARTEK (3 września): ++ Anna, Jan, Bogusław i Marek Kłodowscy;

PIĄTEK (4 września): + Benedykt Kornel (10 roczn. śm.);

SOBOTA (5 września): dziękczynna za otrzymane łaski w 2 roczn. ślubu z prośbą o dalsze błog. i o opiekę MB, o zdrowie i miłość dla Patrycji i Krystiana;

NIEDZIELA (6 września):

800: za żyjące i zmarłe członkinie Róży p. Weroniki Ciekielskiej;