OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 22 Niedziela zwykła, 28 sierpnia 2022 roku

2022-08-27 08:46:09

22. Niedziela zwykła

1. Dziękuję bardzo za porządki w kościele i wykoszenie wokół świątyni oraz za ofiarowane kwiaty. Za tydzień proszę następujące osoby: Maria Żarnowska, Maria Ziomek, Krystyna Rak, Gabriela Olchawa, Dorota Wokurka.

2. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną: 1842 zł.

3. Cieszymy się, że dzięki wykonaniu przez zakład ANMA w Jaśle-Niegłowicach a następnie Grafika Reklamy Decorek w Jaśle oraz fachowemu zamontowaniu na poszczególnych postumentach przez dobrych ludzi z naszej parafii, mamy już wszystkie tablice stacji drogi krzyżowej na Górę Grzywacką. Wyrażam wdzięczność za to wszystko.

4. Dzisiaj w Osobnicy odbędą się powiatowe i zarazem wojewódzkie dożynki z udziałem J.E. Księdza Biskupa Jana Wątroby zaś w katedrze rzeszowskiej – diecezjalne dziękczynienie za zbiory pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego.

5. Jutro, tj. w poniedziałek wypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

6. We wtorek –  po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

7. W środę – spowiedź dla dzieci od 17.30 przed nowym rokiem szkolnym, zaś po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

9. W czwartek w Imię Boże rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny mszą św. o godz. 8.00 i uroczystością w szkole. Serdecznie zapraszam wraz z Panią Dyrektor, nauczycielami i wychowawcami – uczniów, rodziców, rodzeństwo i wszystkich pracowników oświaty. Po mszy wieczornej będą modlitwy z racji pierwszego czwartku za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów, kleryków i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu wypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Będziemy modlić się za jej ofiary i bohaterskich obrońców.

10. W pierwszy piątek – odwiedzę chorych w domach o godz. 9.00, spowiedź w kościele będzie od godz. 17.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i tuż przed mszą św. – modlitwy z racji pierwszego piątku.

11. W pierwszą sobotę – już o 17.15 będzie adoracja i medytacja pierwszosobotnia oraz różaniec wynagradzający. O godz. 18.00 – msza św.

12. Dzieci niech podejdą do błogosławieństwa po zakończeniu.

13.Wszystkim mieszkańcom życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży owocnego zakończenia wakacji, a następnie jak najlepszego wystartowania w nowy rok szkolny i katechetyczny.

14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

15. W przyszłą niedzielę – na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolskie dziękczynienie za zbiory. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca składka będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie i po mszach św. – adoracja i zmiana tajemnic różańcowych.

PONIEDZIAŁEK (29 sierpnia): + Jan Piątek – int. od brata Józefa rodziną;

WTOREK (30 sierpnia): + Bogusław Wokurka – int. od pracowników delikatesów Centrum w Nowym Żmigrodzie.

ŚRODA (31 sierpnia): + Józef Ciomcia (kol. roczn. śm.);

CZWARTEK (1 września):

800: w int. uczniów SP w Kątach, Dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, innych pracowników szkoły, rodziców – dziękczynna za czas wakacji, z prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym;

1800: + Bronisław Skiba – z ok. Imienin;

PIĄTEK (2 września): + Jan Piątek – int. od siostry Agaty z rodziną;

SOBOTA (3 września): + Jan Piątek – int. od siostry Agaty z rodziną;

NIEDZIELA (4 września):

800: za parafian;

1100 : + Benedykt Kornel (12 roczn. śm.)