OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 23. Niedziela zwykła, 10 września 2023 roku

2023-09-09 09:57:21

23. Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać za sprzątanie w kościele i wokół świątyni oraz za kwiaty. Za tydzień proszę następujące osoby: Zbigniew Piwowar, Maria Chopiak, Joanna Chopiak, Danuta Rozkoszny, Maria Mroczka.

2. Dziś beatyfikacja rodziny Ulmów w Markowej – wielkie wydarzenie dla Kościoła. Jesteśmy przygotowani Nowenną. Dzisiaj też Odpust w sanktuariach: w Skalniku i w Tarnowcu. My planujemy nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 14.00 i mszę świętą na Górze Grzywackiej. Potrzebne będzie przewiezienie niezbędnych rzeczy i udział strażaków. Weźmy udział z całymi rodzinami. Niech włączą się w nurt naszej modlitwy uczniowie, rodzice, nauczyciele i wychowawcy, wszak tego błogosławieństwa Bożego tak bardzo potrzeba w rozpoczętym roku szkolnym i katechetycznym. Uświetni nasze nabożeństwo pod względem muzycznym Odnowa w Duchu Świętym z Gorlic – Fary. Już teraz dziękujemy Panu Markowi Mączce i jego grupie muzycznej.

3.  Rozpoczyna się 13. Tydzień Wychowania pod hasłem: Wspólnota słuchająca i ewangelizująca. Modlimy się w intencji uczniów, nauczycieli, wychowawców i wszystkich odpowiedzialnych za przekaz wiary i katolickie wychowanie dzieci i młodzieży.

4.  Dziękuję bardzo Starostom – Gospodarzom dożynek gminnych w Kątach za reprezentację, Kobietom z Koła Gospodyń z Panią Krystyną na czele za piękny wieniec dożynkowy nawiązujący do przeżywanego aktualnie roku duszpasterskiego, Panu Sołtysowi, Wójtowi, Pani Dyrektor GOK, Pani Dyrektor naszej szkoły i nauczycielkom oraz innym pracownikom szkoły za całość organizacji i wszelką pomoc, Zespołowi Magurzanki za występ, Pani Zakrystiance, ministrantom, lektorom miejscowym i przyjezdnym, zaangażowanym w liturgię, organiście, strażakom i wszystkim, którzy pomogli i dopilnowali wiele rzeczy.

5.  We wtorek wypada wspomnienie MB Rzeszowskiej i Najświętszego Imienia Maryi. W świątyniach Rzeszowa będzie to Uroczystość ze względu na uczczenie Maryi, Pani Rzeszowa, Patronki miasta, której koronowana figura jest otaczana czcią w sanktuarium – bazylice u ojców bernardynów. U nas po mszy św. wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia i pierwsze po wakacjach spotkanie dla wolontariuszek Parafialnej Agendy Caritas. Serdecznie Panie zapraszam.

6.  W środę –  wypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła; po mszy św. będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i będą też modlitwy za Kościół, papieża i Ojczyznę w 13. dniu miesiąca.

7.  W czwartek – wypada święto Podwyższenia Krzyża św. Po południu będziemy gościć w kościele pielgrzymów z parafii Nienaszów od Księdza Dziekana, którzy tradycyjnie podejmą trud wędrówki na Górę Grzywacką modląc się przy stacjach drogi krzyżowej – Beskidzkiej Kalwarii Miłosierdzia Bożego.

8.  W piątek wypada wspomnienie MB Bolesnej. W tym dniu zaczną się dni odpustowe w Dębowcu. Szczegółowy program jest na plakacie. U nas ze względu na 3. piątek miesiąca – po mszy św. będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwami za przyczyną św. s. Faustyny i adoracją jej relikwii. Na spotkanie na godz. 17.00 i mszę świętą do Dębowca na godz. 18.00 obowiązkowo niech pojadą kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas 7 i 8. To będzie celebracja w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania. U nas w tym dniu rozpoczniemy Triduum przed świętem św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży polskiej.

9.  Za tydzień będzie składka inwestycyjna a po mszy św. zbiórka do puszek na Katolickie radio Via, wszak będzie to Niedziela Środków Społecznego Przekazu.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

11. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia, aby ten Tydzień Wychowania zaowocował w edukacji dzieci i młodzieży. Niech dzieci podejdą do indywidualnego błogosławieństwa i po naklejki za udział we mszy św. niedzielnej. Kto nie otrzymał planszy to jeszcze dzisiaj dostanie.

PONIEDZIAŁEK (11 września): + zm. z rodziny Bałonów, Kaczmarczyków i Mroczków;

WTOREK (12 września): + Jan i Zofia Woźniak;

ŚRODA (13 września): + Jan Piątek;

CZWARTEK (14 września): + Jan Warzecha (34 roczn. śm.);

PIĄTEK (15 września): łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi w rodzinie Gondków;

SOBOTA (16 września): + Jan Piątek;

NIEDZIELA (17 września):