OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 23. Niedziela zwykła, 5 września 2021 roku

2021-09-04 10:07:55

23. Niedziela zwykła

1.  Bardzo dziękuję za solidne porządki w kościele i za złożone ofiary. Za tydzień proszę o te czynności następujące osoby: Alicja Parylak, Jadwiga Parylak i Ewelina Parylak.

2.  Dziś na Jasnej Górze odbywają ogólnopolskie dożynki. W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca – adoracja i zmiana tajemnic różańcowych, modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz modlitewne przygotowanie do beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i sł. Bożej Matki Róży Czackiej. Składka na potrzeby seminarium i zbiórka do puszek po mszach św. z inicjatywy Caritas na pomoc Afganistańczykom. Jest to Dzień Solidarności z Afganistanem.

3.  Jutro, w poniedziałek – pierwsza po wakacjach zbiórka ministrantów i lektorów. Proszę o obecność wszystkich z LSO i zachęcam nowych kandydatów na ministrantów i lektorów.

4.  We wtorek – naszym zwyczajem po mszy św. wypominki roczne za naszych zmarłych.

5.  W środę wypada święto Narodzenia NMP (MB Siewnej) – msze święte u nas: rano o 8.00 i o 18.00. Na obydwu mszach św. – błogosławieństwo ziarna do siewu, wieczorem po mszy św.nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy. W tym dniu też uroczyste odpusty: w Gorlicach w Bazylice, zaś do niedzieli będzie trwał Odpust ku czci MB Rzeszowskiej w Bazylice u ojców bernardynów w Rzeszowie.

6.  W piątek po mszy św. będzie spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas 7 i 8 na początek z rodzicami.

7.  Za tydzień o  godz. 14.00 wybierzemy się na Górę Grzywacką na mszę św. W tym dniu Drogę Krzyżową i Eucharystię dziękczynną za 21 lat istnienia beskidzkiej Kalwarii Miłosierdzia Bożego i Papieskiego Krzyża Milenijnego uświetni schola Jutrzenka z Krasnego. Proszę o obecność Pań z Koła Gospodyń, z Parafialnego Zespołu Caritas, strażaków, kandydatów do sakramentu bierzmowania, ministrantów. Zmobilizujmy się i przyjdźmy rodzinnie z dziećmi. Proszę o wyplewienie stacji drogi krzyżowej, zaś Panią Katechetkę i Pana Jana o przewiezienie potrzebnych rzeczy.

8.  Kustosz Sanktuarium w Tarnowcu z parafianami zapraszają na uroczystości odpustowe w niedzielę 12.09.Suma odpustowa o godz. 11.30 na placu przy Sanktuarium MB Zawierzenia.

9.  Kustosz sanktuarium MB Skalnickiej Królowej Gór zaprasza na odpust ku czci MB Bolesnej do Skalnika na 11.30.

10.  Kustosz Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance zaprasza na uroczystości odpustowe, które odbywać się będą w dniach 11 – 14 września br. W niedzielę, 12.09 uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski. W poniedziałek, 13.09 w godzinach popołudniowych gościć będzie w Sanktuarium Radio Maryja i Telewizja TRWAM. Tegoroczny odpust będzie okazją do dziękczynienia Bogu za 90 lat posługi księży misjonarzy saletynów w Kobylance.

11. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza we wrześniu i październiku na filmy: 1) „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” oraz: 2) „Fatima”. Istnieje możliwość organizacji seansów grupowych.

12.  Zachęta do udziału pielgrzymce do Medjugorje w dniach 11-18 września – organizowanej przez firmę Koala; koszt: 500 zł + 150 euro. Wsiąść będzie można w Nowym Żmigrodzie. Trzeba mieć paszport covidowy i ważny unijny dowód osobisty.

PONIEDZIAŁEK (6 września): + Weronika i Jan Piwowar;

WTOREK (7 września): + Jan Socha i dusze w czyśćcu cierpiące;

ŚRODA (8 września) 8.00: + Anna Mroczka – od wnuka Ariela z rodziną; 18.00: + Stanisława Leśniak – z Róży Marii Źrebiec;

CZWARTEK (9 września): + Helena i Władysław Toccy; Magdalena i Julian Nadymus – int. od wnuka Mateusza;

PIĄTEK (10 września): w 10. roczn. ślubu Wojciecha i Elżbiety Źrebiec – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże oraz opiekę MB (int. od rodziców);

SOBOTA (11 września): + Elżbieta Wielgosz – int. od syna Stanisława z żoną i dziećmi;

NIEDZIELA (12 września):

800: w 15. roczn. ślubu Lucyny i Krzysztofa – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB dla Jubilatów;

1100 : w 20. roczn. Urodzin Szymona – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB dla Jubilata i całej rodziny

1400 na Górze Grzywackiej: za parafian.