OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23. Niedziela zwykła, 6 wrzesień 2020 r.

2020-09-05 19:14:58

23. niedziela zwykła

1. Serdecznie dziękuję za solidnie wykonane prace przy kościele: za koszenie – Pani Małgorzacie i Panu Janowi i za sprzątanie kościoła i kwiaty wszystkim wyznaczonym, zaangażowanym. W tym tygodniu proszę o sprzątanie następne rodziny. A będą to: Alicja Parylak, Barbara Kopa i Patrycja Sławniak.
  2.  We wtorek, 8 września – pierwsza zbiórka ministrantów i lektorów.
  3. We czwartek, 10 września – pragnę po raz pierwszy zgromadzić po mszy św. Radę Parafialną. Proszę wszystkich o obecność.
  4. W piątek – niech po Mszy św. zostaną na spotkanie – katechezę parafialną kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. 8.
  5.  W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- we wtorek (8 września) – święto Narodzenia NMP czyli MB Siewnej. Po mszy św. o 18.00 pobłogosławię ziarno do siewu;

- w sobotę (12 września) – w całej naszej diecezji – święto MB Rzeszowskiej. W tym dniu w bazylice u oo. Bernardynów w Rzeszowie Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi z nastawieniem na młodzież J.E. Ks. Biskup Edward Białogłowski. Po tej uroczystości będzie adoracja i zawierzenie młodzieży MB Rzeszowskiej. My zaś i każda parafia ma przeżywać 18 września adorację młodzieżową o nazwie „Godzina dla Jezusa” dla uczczenia św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży polskiej, a przy tym modlić się za siebie, za młodych ludzi i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach: we wtorkowej koronce do Miłosierdzia Bożego i wypominkach za zmarłych oraz środowej nowennie do MB Nieustającej Pomocy

7.  KSM zaprasza na jednodniowe złazisko (pieszy rajd) do Desznicy na sobotę na godz. 17.00. Mile widziane małe grupy młodzieży. Więcej informacji na www. ksm. rzeszow. pl

8. W przyszłą niedzielę, 13 września, naszym zwyczajem pójdziemy procesyjnie na Górę Grzywacką. Bardzo proszę Panią Katechetkę Małgorzatę i Pana Jana oraz strażaków o zaangażowanie. Drogę Krzyżową zaczniemy o godz. 14.00, zaś po 15.00 pod Papieskim Krzyżem Milenijnym będzie Msza święta. Zachęcam Koło Gospodyń, Róże różańcowe, Caritas i młodych ludzi o zaangażowanie w śpiew i liczny udział. Najbliższa niedziela to dzień szczególniejszej modlitwy za Kościół, papieża i Ojczyznę.

9. Dzisiejsza składka z pierwszej niedzieli miesiąca jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest wiele ciekawostek.

11. Msze święte w dni powszednie będą codziennie o godz. 18.00, zaś w środę wyjątkowo o godz. 17.00 Msza św. i Nowenna do MB NP.

PONIEDZIAŁEK (7 września): dziękczynna za otrzymane łaski w 2 roczn. ślubu Agnieszki i Przemysława, z prośbą o dalsze błog. i o opiekę MB, o zdrowie i miłość dla Jubilatów;

WTOREK (8 września): + Michał i Stanisław Stoś;

ŚRODA (9 września): + Józefa Parylak – z int. od córki Zofii z mężem;

CZWARTEK (10 września): + Jerzy Kostrząb – z int. od siostry Celiny;

PIĄTEK (11 września): + Małgorzata Kazecka;

SOBOTA (12 września): dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błog. i o opiekę MB, o zdrowie dla całej rodziny;

NIEDZIELA (13 września):

8.00: o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie;

11.00 : + Jan Piwowar (roczn. śm.)

14.00: za parafian.