OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 23 Niedziela zwykła, 4 września 2022 roku

2022-09-03 11:16:51

23. Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać za porządki w kościele i wokół świątyni oraz za ofiary przy tej okazji. Za tydzień proszę następujące osoby: Marzena Kopa, Anna Wokurka, Jan Piątek, Stanisław Źrebiec, Katarzyna Władyka.

2. Dzisiejszą składkę z racji pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczamy na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie i po mszach św. – adoracja i zmiana tajemnic różańcowych.

3. Dziś na Jasnej Górze odbędą się dożynki krajowe: ogólnopolskie dziękczynienie za zbiory.

4. Cieszę się, że dzieci nawet te całkiem małe są zabierane przez rodziców na mszę św. i podchodzą do indywidualnego błogosławieństwa. Przez najbliższy rok od dzisiaj, podczas niedzielnych mszy świętych będą otrzymywać naklejki z ilustracją obrazującą Ewangelię z danej niedzieli i wklejać je do dziś otrzymanej książeczki – broszury pod hasłem: Ewangelia przez cały rok. W ten sposób nasi najmłodsi będą mobilizować się do obecności w kościele i zawiązania przyjaźni z Jezusem i Dobrą Nowiną. Znajdą też w tej książeczce jedno zdanie będące najważniejszym jej przekazem. Oprócz tego na każdy dzień są w niej zadania do wykonania: czy to zagadki, czy czy rebus, czy też inna łamigłówka ewangeliczna. To wszystko będzie pomocne w zapamiętaniu treści odczytanych w trakcie liturgii. Po skompletowaniu naklejek i wypełnieniu poleceń, dzieci będą miały wspaniałe świadectwo wytrwałości swojej i piękną pamiątkę uczestnictwa w mszach świętych. Zachęcam!

5.  Dziękuję Pani Katechetce za przygotowanie liturgii mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Za tydzień zacznie się Tydzień Wychowania.

6.  We wtorek –  po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

7.  W środę – po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam. Piszmy prośby do MB.

8.  W czwartek wypada święto Narodzenia NMP czyli MB Siewnej. Błogosławieństwo ziarno do siewu w tym dniu podczas mszy św. o godz. 8 i 18.00. Po mszy św. zapraszam na spotkanie przygotowawcze, wstępne rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

9.  W piątek – na mszę świętą obowiązkowo niech przyjdą kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas 7 i 8. Po mszy świętej będzie dla tych uczniów pierwsze powakacyjne spotkanie – katecheza parafialna przygotowująca do sakramentu bierzmowania.

10. Za tydzień planujemy nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 14.00 i mszę świętą na Górze Grzywackiej. W związku z tym uprzejmie zwracam się do opiekunów poszczególnych stacji o zadbanie w każdym wymiarze a do Pana Janka i Pani Katechetki o przewiezienie niezbędnych rzeczy, zaś do strażaków o ich zaangażowanie. Weźmy udział z całymi rodzinami. Niech włączą się w nurt naszej modlitwy uczniowie, rodzice, nauczyciele i wychowawcy.

11. Za zgodą Kurii Diecezjalnej, firma Green Office Ecologic i Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Pro Missio – zajmuje się zbiórka i utylizacją zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym możemy wspierać sprawy Kościoła, różne projekty, w tym głównie misyjne. Termin zbiórki takiego sprzętu jest przewidziany w Katach na parkingu obok altany 13 września br. do godz. 14.00.

12. Rektor Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle, serdecznie zaprasza chętnych do studiowania na kierunkach: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz transport – na poziomie: licencjackim, inżynierskim i magisterskim. Więcej szczegółów w dziekanacie uczelni lub na stronie internetowej: www.psw.jaslo.pl.

13. Członkiniom i Członkom Róż różańcowych; mieszkańcom parafii życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży owocnego nowego roku szkolnego i katechetycznego.

14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

15. Za tydzień w niedzielę - Odpust w Skalniku ku czci MB Bolesnej, Pani Skalnickiej Królowej Gór, pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Kazimierza Górnego. o 11.

PONIEDZIAŁEK (5 września): + Marian Krężel – int. od córki Małgorzaty z rodziną;

WTOREK (6 września): + Marian Krężel – int. córki Agnieszki z mężem.

ŚRODA (7 września): + Jan Socha i dusze w czyśćcu cierpiące;

CZWARTEK (8 września): 800: za parafian;

1800: o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi w rodzinie;

PIĄTEK (9 września): + Marian Krężel – int. od syna Zdzisława z rodziną;

SOBOTA (10 września): + Marian Krężel – int. od córki Ewy;

NIEDZIELA (11 września):

800: + Marian Krężel – int. od córki Jasi z rodziną;

1100 : o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla wnuków;

1400na Górze Grzywackiej: za parafian.