OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 24. Niedziela zwykła, 12 września 2021 roku

2021-09-11 12:13:51

24. Niedziela zwykła

1.  Serdecznie dziękuję za solidne porządki w kościele i za złożone ofiary. Za tydzień proszę o te czynności następujące osoby: Barbara Kopa, Wioletta Rucińska, Irena Mroczka. Dziękuję za wykoszenie na cmentarzu i porządki tam uczynione Panom: Zdzisławowi i Mateuszowi Nadymusom oraz Panu Michałowi Bałonowi. Pan Zdzisław zorganizował te prace. Wokół kościoła i plebanii wykosili: Pan Jan Strzelec i Kacper Sochacki. Na nich można liczyć. Bardzo im dziękuję

2.  Dziś w Warszawie na Polach Wilanowskich o 12.00 w świątyni – sanktuarium Opatrzności Bożej odbywa beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i sł. Bożej Matki Róży Czackiej. Cieszmy się nowymi błogosławionymi. Módlmy się za ich przyczyną o łaski nam potrzebne i całej naszej Ojczyźnie, Kościołowi w Polsce.

3.  Dzisiaj też Odpust w Skalniku ku czci MB Bolesnej, Królowej Gór i w Tarnowcu ku czci MB w tajemnicy Narodzenia oraz w Rzeszowie w bazylice u ojców bernardynów ku czci MB Rzeszowskiej.

4.  Dzisiaj o godz. 14.00 wybierzemy się na Drogę Krzyżową i Eucharystię dziękczynną za 21 lat istnienia beskidzkiej Kalwarii Miłosierdzia Bożego i Papieskiego Krzyża Milenijnego Górę Grzywacką. Nabożeństwo uświetni schola Jutrzenka z Krasnego. Raz jeszcze proszę o obecność Pań z Koła Gospodyń, z Parafialnego Zespołu Caritas, strażaków, kandydatów do sakramentu bierzmowania, ministrantów i o ogólną mobilizację do przyjścia rodzinnie z dziećmi. Panią Katechetkę i Pana Jana proszę o przewiezienie potrzebnych rzeczy.

5.  Jutro – w poniedziałek wypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła. Jest to jednocześnie 13. dzień miesiąca, zatem będziemy modlić się za Kościół, papieża Franciszka i Ojczyznę.

6.  We wtorek – wypada święto Podwyższenie Krzyża św. i Odpust w sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance, naszym zwyczajem po mszy św. wypominki roczne za naszych zmarłych i spotkanie formacyjne dla osób należących do Parafialnego Zespołu Caritas.

7.  W środę wypada wspomnienie MB Bolesnej; po mszy św.nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy.

8.  W piątek po mszy św. adoracja relikwii św. s. Faustyny z racji trzeciego piątku miesiąca. Po mszy św. będzie pierwsze po wakacjach spotkanie dla KSM; dla tej młodzieży diecezja organizuje złazisko – jak co roku.

9.  Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu w 175 rocznicę objawień w La Salette i 25. rocznicę koronacji zaprasza na uroczystości odpustowe do Dębowca. W programie m.in.: spotkanie dla osób starszych i chorych (czwartek, 16.09. o godz. 10.30), Msza Święta dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin oraz dla młodzieży (sobota, 18.09. o godz. 10.30 – celebrował będzie ks. bp Edward Białogłowski z Rzeszowa, a następnie koncert – młodzież jest poinformowana w kwestii tego wyjazdu – wszyscy kandydaci do bierzmowania powinni być w Dębowcu w sobotę), suma odpustowa w niedzielę, 19 września br., o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce. Szczegółowy program odpustu na plakacie w gablocie, w szkole i w Internecie.

10.  W sobotę wypada święto św. Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży polskiej oraz ministrantów, Patrona naszej Ojczyzny. Zapraszam ministrantów i lektorów do udziału we Mszy św.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

11.  Za tydzień – składka inwestycyjna i zbiórka do puszek na katolickie radio Via.

PONIEDZIAŁEK (13 września): + Elżbieta Wielgosz – int. od syna Ryszarda z żoną i dziećmi;

WTOREK (14 września): + Elżbieta Wielgosz – int. od córki Krystyny z mężem;

ŚRODA (15 września): w 6. roczn. ślubu Magdaleny i Wojciecha Wojdaczów – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i w 10. roczn. Urodzin Wiktora – o zdrowie i o opiekę MB;

CZWARTEK (16 września): + Elżbieta Wielgosz – int. od córki Joanny z mężem;

PIĄTEK (17 września): + Józef Kopa (4 roczn. śm.);