OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24. Niedziela zwykła, 13.09.2020

2020-09-11 23:49:48

24. niedziela zwykła

1. Serdecznie dziękuję wszystkim wyznaczonym, zaangażowanym, za solidne sprzątanie kościoła i kwiaty. W tym tygodniu proszę o porządki następne rodziny. A będą to: Elżbieta Fokszańska, Wioleta Rucińska, Irena Mroczka.
  2. Zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej dzisiaj będzie przeniesiona z Wielkiego Piątku ze względu na pandemię zbiórka na Ziemię Świętą. Dzisiaj też w Kościele rozpoczyna się X Tydzień Wychowania.
  3. We wtorek, 15 września po mszy św. – pierwsze spotkanie formacyjne Parafialnego Zespołu Caritas.
  4. W piątek, 18 września – spotkanie Parafialnego Oddziału KSM.
  5. Akcja Katolicka naszej diecezji zachęca do zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”, czyli marszów prowadzących do licznych profanacji i walki z katolicyzmem oraz chęci legalizacji związków homoseksualnych i adopcji dzieci przez gejów czy lesbijki. Biskupi przestrzegali przed tymi tendencjami i zagrożeniami. Istotne jest, żeby jak najwięcej osób zapisało się pod tym projektem.
  6. Dziś w sanktuarium PJ Ukrzyżowanego w Kobylance uroczystości odpustowe z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Sumie odpustowej o godz. 11 przewodniczy Biskup Jan Niemiec.
  7. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej zaprasza na Odpust do Dębowca w dniach od 17 do 20 września br. i na spotkanie Rodziny Radia Maryja w poniedziałek, 21 września.
  8. W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek (14 września) – święto Podwyższenia Krzyża Św.

- we wtorek (15 września) – wspomnienie MB Bolesnej.

- w środę (16 września) – wspomnienie św. Cypriana, bpa i Korneliusza, papieża;

- w piątek (18 września) – święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży polskiej. Po mszy św. – adorację ogólnodiecezjalną o nazwie „Godzina dla Jezusa” dla uczczenia tego świętego jezuity, będę chciał zrealizować z kandydatami do sakramentu bierzmowania z klas: 7 i 8, a przy tym modlić się za siebie, za młodych ludzi i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

9. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach: we wtorkowej koronce do Miłosierdzia Bożego i wypominkach za zmarłych oraz środowej nowennie do MB Nieustającej Pomocy.

10. W niedzielę, 20 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji będzie za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest wiele ciekawostek.

12. Msze święte w dni powszednie będą codziennie o godz. 1800.

PONIEDZIAŁEK (14 września): + Józefa Parylak – z int. brata Józefa;

WTOREK (15 września): + Władysław, Wiktoria i Józef Ciomcia;

ŚRODA (16 września): + Jan Socha, Katarzyna i Feliks Rak;

CZWARTEK (17 września): + Jerzy Kostrząb – z int. od sąsiadów z Górek;

PIĄTEK (18 września): + Paweł, Maria, Jan, Julia;

SOBOTA (19 września): + Stefan Rak;

NIEDZIELA (20 września):

800: dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błog. i o opiekę MB, o zdrowie dla Marty i Grzegorza w 1 roczn. ślubu;

1100 : za parafian.