OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 24. Niedziela zwykła, 17 września 2023 roku

2023-09-16 10:26:48

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 24. Niedziela zwykła - środków masowego przekazu

1. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz za kwiaty. Za tydzień proszę następujące osoby: Małgorzata Źrebiec, Janina Krężel, Czesława Ciekielska, Zofia Kłosowska i Lucyna Krężel. Proszę też o wykoszenie trawy.

2. Dziś składka inwestycyjna i zbiórka do puszek na katolickie Radio Via z racji Niedzieli Środków Społecznego Przekazu.

3.  Dziś Odpust ku czci MB Bolesnej w sanktuarium w Dębowcu. Dziękuję bardzo za wzorową frekwencję młodzieży na spotkaniu i mszy św. odpustowej w Dębowcu w ostatni piątek o godz. 18.00. Liczy się ta obecność jako celebracja w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania. Dziękuję naszym parafianom, strażakom, Panu Komendantowi i przede wszystkim turystom za udział w nabożeństwie drogi krzyżowej o godz. 14.00 na Górę Grzywacką. Bóg zapłać Odnowie w Duchu Świętym z Gorlic-Fary za animację muzyczną oraz śpiew na drodze krzyżowej i mszy św.

4. Dzięki składam Panu Zdzisławowi. To dzięki niemu porządek na cmentarzu jest zrobiony, a to wpływa na ogólny wizerunek też wobec osób nawiedzających nasz cmentarz.

5. Zakończyliśmy 13. Tydzień Wychowania pod hasłem: Wspólnota słuchająca i ewangelizująca. Modliliśmy się w intencji uczniów, nauczycieli, wychowawców i wszystkich odpowiedzialnych za przekaz wiary i katolickie wychowanie dzieci i młodzieży. I czynimy to w ramach trwającego Triduum przed świętem św. Stanisława Kostki, wypadającego jutro. Zapraszam dzieci i młodzież do kościoła na jutrzejszą mszę św. i uczczenie ich Patrona.

6. We wtorek wypada wspomnienie MB Saletyńskiej, Pojednawczyni Grzeszników. W Dębowcu – zakończenie odpustowych dni poniedziałkowym spotkaniem Rodziny Radia Maryja i Mszą św. w sanktuarium MB Płaczącej z La Salette. U nas – z racji 19. dnia miesiąca – po mszy sw. Nowenna do świętych Patronów naszej diecezji i wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

7. W środę – wypada wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i ich towarzyszy; po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam. Piszmy prośby do MB.

8. W czwartek wypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

9. W piątek po mszy św. będą modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II z adoracją jego relikwii w 22. dniu miesiąca.

10. W sobotę – wypada wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny. W tym dniu msza św. będzie wyjątkowo wcześniej: o godz. 17.00, w Dębowcu w sanktuarium MB Płaczącej z La Salette o godz. 19.00 odbędzie się koncert znanego wokalisty zespołu Budka Suflera – Krzysztofa Cugowskiego pod hasłem W Hołdzie Prymasowi Tysiąclecia. Na to wydarzenie zaprasza ks. kustosz sanktuarium, Starosta Jasielski oraz Prezes Stowarzyszenia Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

12. Wszystkim życzę pięknej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży dobrej nauki i wytrwałości w szkole.

PONIEDZIAŁEK (18 września): w 45. roczn. ślubu Marii i Józefa – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę MB;

WTOREK (19 września): + Stefan Rak (7 roczn. śm.), Ludwik, Ewa Rak, Józef Polański;

ŚRODA (20 września): + Józef, Kunegunda, Mieczysław, Artur, Jerzy Kostrząb – int. od rodziny Wójcików z Jaworza;

CZWARTEK (21 września): + Stanisława i Marian Podsiadło; Stanisław i z d. Zofia Podsiadło – int. od wnuka Arkadiusza z rodz.;

PIĄTEK (22 września): + Krzysztof Roman (z ok. Imienin);

SOBOTA (23 września) o godz. 1700: + Krzysztof Roman (15 roczn. śm.) – int. od córki Moniki;

NIEDZIELA (24 września):

800: za parafian;

1100 : + Magdalena i Władysław Źrebiec.