OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 24 Niedziela zwykła, 11 września 2022 roku

2022-09-10 10:38:18

24. Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać za sprzątanie w kościele i wokół świątyni oraz za kwiaty. Za tydzień proszę następujące osoby: Teresa Kubicka, Danuta Żarnowska, Maria Woźniak, Stanisława Wokurka, Maria Tyrpak.

2. Dziś Odpust w sanktuariach: w Skalniku i w Tarnowcu. My planujemy nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 14.00 i mszę świętą na Górze Grzywackiej. Jeśli nie będzie ulewnego deszczu to potrzebne będzie przewiezienie niezbędnych rzeczy i udział strażaków. W razie kiepskiej pogody nabożeństwo będzie w kościele. Weźmy udział z całymi rodzinami. Niech włączą się w nurt naszej modlitwy uczniowie, rodzice, nauczyciele i wychowawcy, wszak tego błogosławieństwa Bożego tak bardzo potrzeba w rozpoczętym roku szkolnym i katechetycznym.

3. Dla dzieci przez najbliższy rok od tamtej niedzieli, podczas niedzielnych mszy świętych są rozdawane naklejki z ilustracją obrazującą Ewangelię z danej niedzieli do wklejania w otrzymanej książeczce pod hasłem: Ewangelia przez cały rok. W ten sposób nasi najmłodsi mogą mobilizować się do obecności w kościele i zawiązania przyjaźni z Jezusem i Dobrą Nowiną. Dzieci znajdą też w tej broszurze jedno zdanie będące najważniejszym jej przekazem. Na każdy dzień są w niej zadania do wykonania: czy to zagadki, czy rebus, czy też inna łamigłówka ewangeliczna. To wszystko będzie pomocne w zapamiętaniu treści odczytanych w trakcie liturgii. Po skompletowaniu naklejek i wypełnieniu poleceń, dzieci będą miały wspaniałe świadectwo wytrwałości swojej i piękną pamiątkę uczestnictwa w mszach świętych. Zachęcam!

4. Rozpoczyna się 12. Tydzień Wychowania pod hasłem: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem (J 14, 6). Postacią 12. Tygodnia Wychowania jest św. Józef Bilczewski, arcybiskup Lwowa, którego setną rocznicę śmierci będziemy obchodzić w 2023 r.

5. Modlimy się w intencji uczniów, nauczycieli, wychowawców i wszystkich odpowiedzialnych za przekaz wiary i katolickie wychowanie dzieci i młodzieży.

6. Jutro wypada wspomnienie MB Rzeszowskiej i Najświętszego Imienia Maryi. W świątyniach Rzeszowa będzie to Uroczystość ze względu na uczczenie Maryi, Pani Rzeszowa, Patronki miasta, której koronowana figura jest otaczana czcią w sanktuarium – bazylice u ojców bernardynów.

7. We wtorek –  wypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła; po mszy św. będą modlitwy za Kościół, papieża i Ojczyznę w 13. dniu miesiąca, wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia i pierwsze po wakacjach spotkanie dla wolontariuszek Parafialnej Agendy Caritas. W tym dniu będzie też zaplanowana i wyznaczona do godz. 14.00 zbiórka sprzętu elektronicznego obok altany na parkingu. Dokona tego za zgodą Kurii Diecezjalnej, firma Green Office Ecologic i Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Pro Missio.

8. W środę – wypada święto Podwyższenia Krzyża św., po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam. Piszmy prośby do MB.

9. W czwartek wypada wspomnienie MB Bolesnej. W tym dniu zaczną się dni odpustowe w Dębowcu. Szczegółowy program jest na plakacie.

10. W piątek – wypada wspomnienie świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. U nas ze względu na 3. piątek miesiąca – po mszy św. będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwami za przyczyną św. s. Faustyny i adoracją jej relikwii. Na mszę świętą do Dębowca na godz. 18.00 obowiązkowo niech pojadą kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas 7 i 8. To będzie celebracja w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania.

11. Za tydzień będzie składka inwestycyjna a po mszy św. zbiórka do puszek na Katolickie radio Via, wszak będzie to Niedziela Środków Społecznego Przekazu.

12. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kosci, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badania szczególnie zalecane są po przejściu COVID 19. Informuję już teraz, że badania te odbędą się w poniedziałek, 19 września o godz. 17.00 na parkingu przy naszym kościele. Ulotki dotyczące tego jak i zbiórki sprzętu elektronicznego ministranci będą rozdawać przy wyjściu.

13.  Wszystkim życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży owocnego nowego roku szkolnego.

14.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

PONIEDZIAŁEK (12 września): + Stanisław Wokurka – int. od syna Wiesława z rodziną;

WTOREK (13 września): + Stanisław Wokurka – int. od syna Jerzego z rodziną;

ŚRODA (14 września): + Franciszka i Paweł Stoś;

CZWARTEK (15 września): + Stanisław Wokurka – int. od syna Janusza z rodziną;

PIĄTEK (16 września): w Dębowcu w ramach Odpustu o 10.30 o łaskę zdrowia i opiekę Maryi dla chorych dzieci: Nadii i Adriana;

1800 : + Stanisław Wokurka – int. od córki Joli z mężem i dziećmi;

SOBOTA (17 września): + Stanisław Wokurka – int. od córki Danuty z mężem;