OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 25. Niedziela zwykła, 18 września 2022 roku

2022-09-17 12:33:32

25. Niedziela zwykła

1. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz za kwiaty. Za tydzień proszę następujące osoby: Stanisław Żarnowski, Dariusz Pec, Agnieszka Parylak, Jadwiga Ziomek, Marzena Ziomek.

2.  Dziś składka inwestycyjna i zbiórka do puszek na katolickie Radio Via z racji Niedzieli Środków Społecznego Przekazu.

3.  Dziś Odpust ku czci MB Bolesnej w sanktuarium w Dębowcu. Dziękuję naszym parafianom i przede wszystkim turystom za udział w nabożeństwie drogi krzyżowej o godz. 14.00 na Górę Grzywacką. Bóg zapłać Paniom: Ewie i Ani za animację muzyczną oraz śpiew na drodze krzyżowej i mszy św. oraz strażakom.

4.  Dzięki składam Panu Januszowi Parylakowi i Panu Sołtysowi z ekipą za prace wykonane przy cmentarzu i pierwszej stacji Beskidzkiej Kalwarii Miłosierdzia Bożego w tym celu, aby tablice służyły spacerowiczom, pielgrzymom i turystom oraz nawiedzającym nasz cmentarz. Wyrażam też radość z ulepszenia i utwardzenia odcinka tej drogi i wykonania nowego mostka do drugiej bramy cmentarnej. Bóg zapłać panu Wójtowi i pracownikom.

5.  Zakończyliśmy 12. Tydzień Wychowania pod hasłem: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem (J 14, 6) i pod patronatem św. Józefa Bilczewskiego, arcybiskupa Lwowa, którego setną rocznicę śmierci będziemy obchodzić w 2023 r. Modliliśmy się w intencji uczniów, nauczycieli, wychowawców i wszystkich odpowiedzialnych za przekaz wiary i katolickie wychowanie dzieci i młodzieży.

6. Jutro wypada wspomnienie MB Saletyńskiej, Pojednawczyni Grzeszników. W Dębowcu – zakończenie odpustowych dni spektaklem o MB z La Salette i mszą św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Jana Wątroby oraz spotkaniem Rodziny Radia Maryja. U nas – z racji 19. dnia miesiąca – po mszy sw. Nowenna do świętych Patronów naszej diecezji. Od 17.00 do 17.45 w tym dniu będą ogłaszane i planowane mobilne badania, o których ulotki z informacjami otrzymali Parafianie w ostatnią niedzielę. Warto skorzystać.

7. We wtorek – wypada wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i ich towarzyszów; po mszy św. wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

8. W środę – wypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam. Piszmy prośby do MB.

9. W czwartek po mszy św. będą modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II z adoracją jego relikwii w 22. dniu miesiąca.

10. Dziękuję bardzo za wzorową frekwencję młodzieży na spotkaniu i mszy św. odpustowej w Dębowcu w ostatni piątek o godz. 18.00. Liczy się ta obecność jako celebracja w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania.

11. W piątek – wypada wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny. Po mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

13. Duszpasterstwo trzeźwości zaprasza chętnych do Dębowca 25 września na mszę św. o godz. 15.00 i spotkanie dla Anonimowych Alkoholików i ich rodzin zatytułowane: "Pycha".

14. Wszystkim życzę pięknej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży dobrej nauki i wytrwałości w szkole.

PONIEDZIAŁEK (19 września): + Stefan Rak (6 roczn. śm.);

WTOREK (20 września): + Franciszek Doktór;

ŚRODA (21 września): + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

CZWARTEK (22 września): w 15. roczn. ślubu Elżbiety i Dariusza – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę MB;

PIĄTEK (23 września): + Jan Socha, Stanisław Bilski, Stefan Rak – int. od kolegi;

SOBOTA (24 września): + Julia i Józef z rodziny Mroczków;

NIEDZIELA (25 września):