OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 25. Niedziela zwykła, 19 września 2021 roku

2021-09-18 16:36:55

25. Niedziela zwykła

1.  Bóg zapłać za porządki w kościele i za złożone ofiary. Za tydzień proszę o te czynności następujące osoby: Wojciech Źrebiec, Bernadetta Czupa, Marta Wojdacz. Dziękuję rodzicom kandydatów do sakramentu bierzmowania za dobrą organizację wyjazdu do Dębowca i współpracę ze mną.

2.  Droga krzyżowa na Górę Grzywacką odbyła się przy pięknej pogodzie, animowana śpiewem scholii Jutrzenka z Krasnego. Dziękuję wszystkim zaangażowanym.

3.  Dziś składka inwestycyjna i po mszach św. zbiórka do puszek na katolickie Radio Via z racji Niedzieli środków masowego przekazu.

4.  Dziś centralna Uroczystość Odpustowa w Dębowcu o 11.00 akcentująca 175 rocznicę objawień w La Salette i 25. rocznicę koronacji Cudownej Figury MB Saletyńskiej.

5.  Jutro – w poniedziałek – wspomnienie męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana; Pawła Hong Hasang i Towarzyszy. Po mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.

6.  We wtorek – święto św. Mateusza Ap. i Ewang.; naszym zwyczajem po mszy św. wypominki roczne za naszych zmarłych.

7.  W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Adoracja relikwii św. Jana Pawła II. Zapraszamy. Po mszy św. – spotkanie Rady Parafialnej.

8.  W czwartek – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana.

9.  W piątek po mszy św. Po mszy św. będzie rozpoczęcie przygotowania do sakramentów: pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Proszę o obecność dzieci i rodziców.

10. Zachęcam do sięgania po prasę katolicka z tyłu za ławkami i po cytaty biblijne, oprócz których są też myśli nowego błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

PONIEDZIAŁEK (20 września): + Zbigniew Rozkoszny, zm. rodzice i zm. siostra;

WTOREK (21 września): + Elżbieta Wielgosz – int. od córki Marii z mężem;

ŚRODA (22 września): + Maria i Stanisław Sochaccy i zm. z rodz. Sochackich i Peców;

CZWARTEK (23 września): + Krzysztof Roman (13 roczn. śm.);

PIĄTEK (24 września): + Stanisława Leputa (2 roczn. śm.) – z int. siostry Zofii;

SOBOTA (25 września): + Anna Pec (30 roczn. śm.);

NIEDZIELA (26 września):

800: + Weronika i Mariusz Turcza; Dominik Źrebiec;

1100 : za parafian;

we wrześniu i do połowy października za zm. + Jana Mroczkę – intencje z pogrzebu poza parafią odprawia ks. Marek – misjonarz.