OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25. Niedziela zwykła, 20 września 2020 r.

2020-09-19 14:02:04

25. niedziela zwykła

1. Bóg zapłać wyznaczonym parafiankom za sprzątanie kościoła  sprawne i dokładne, zaś Pani Katechetce i Panu Janowi za organizację drogi krzyżowej i mszy świętej na Górze Grzywackiej ostatnio, a także za koszenie na Beskidzkiej Kalwarii Miłosierdzia Bożego, za zaangażowanie podczas nabożeństwa – strażakom, Siostrze i młodzieży z klasy ósmej. Za aktywny udział w adoracji Godzina dla Jezusa i dekorację, Bóg zapłać składam Pani katechetce, Panu Organiście, kandydatom do sakramentu bierzmowania oraz Parafialnemu Oddziałowi KSM. W tym tygodniu proszę o sprzątanie następne osoby wg kolejki: Agata Nagi, Elżbieta Źrebiec i Tomasz Czupa.

2. We wtorek, 22 września – zbiórka ministrantów i lektorów.

3. W środę, 23 września – po mszy świętej i nowennie – spotkanie dla rodziców tych dzieci, które tutaj przystąpią do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

4. W piątek, 25 września – niech po Mszy św. zostaną na spotkanie – katechezę parafialną kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. 7.

5. W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek (21 września) – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

- w środę (23 września) – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.

6. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach: we wtorkowej koronce do Miłosierdzia Bożego i wypominkach za zmarłych oraz środowej nowennie do MB Nieustającej Pomocy.

7. Najbliższa niedziela to dzień Dzień Migranta i Uchodźcy. Z tego tytułu będzie w całej Polsce zbiórka do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos. O ofiarność prosi Episkopat i Caritas Polska.

8. Dzisiejsza składka w naszej parafii wzorem lat i poprzednich miesięcy jest inwestycyjna. Jutro zaczniemy czyszczenie i malowanie dzwonnicy, a w jesieni czeka nas grodzenie cmentarza.

9. Dzisiaj jest zbiórka do puszek na potrzeby katolickiego radia Via w Rzeszowie.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest wiele ciekawostek.

11. Msze święte w dni powszednie będą codziennie o godz. 1800.

PONIEDZIAŁEK (21 września): + Stanisława Leputa – int. od męża Józefa;

WTOREK (22 września): dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błog. i o opiekę MB, o zdrowie dla Jubilatów Elżbiety i Dariusza w 13 roczn. ślubu i dla całej rodziny;

ŚRODA (23 września): + Krzysztof Roman (12 roczn. śm.);

CZWARTEK (24 września): + Józefa Parylak – z int. od wnuka Sebastiana;

PIĄTEK (25 września): + Jerzy Kostrząb – int. od Pauliny;

SOBOTA (26 września): dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błog. i o opiekę MB, o zdrowie w rodzinie;

NIEDZIELA (27 września):

800:; + Władysław Bąk;