OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 25. Niedziela zwykła, 22 września 2024 roku

2024-09-20 20:05:05

25. Niedziela zwykła

1. Serdecznie dziękuję grupie sprzątającej ostatnio za porządki w kościele i ofiary. Za tydzień proszę następujące osoby: Małgorzata Kaczmarczyk, Henryk Ciomcia, Lesław Doktor, Joanna Źrebiec, Teresa Basista.

2. Dziękuję za składkę inwestycyjną: 1950 zł. Katolickie Radio Via dziękuję za złożone ofiary do puszek.

3. Dziś wszędzie po mszach świętych – zbiórka dom puszek na pomoc finansową dla powodzian z Dolnego Śląska. Dziękuję już teraz Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za posługę. W tym temacie też działa Polski Czerwony Krzyż a wraz z tą organizacją nasza Gmina. Organizowana jest zbiórka konkretnych darów dla powodzian, które to dary można przynosić w godzinach pracy Urzędu Gminy. Mogą to być: woda w butelkach; żywność długoterminowa, np. konserwy, suchary, ryż, kasza, makaron, batony, cukier, herbata, kawa, orzechy, bakalie, czekolada; środki higieniczne: np. mydło, szampon, podpaski, pampersy, mokre chusteczki, ręczniki papierowe, papier toaletowy, szczoteczki i pasta do zębów; środki czystości: np. detergenty, płyny do dezynfekcji, rękawice ochronne, duże worki na śmieci, a najbardziej: kalosze, miotły, łopaty, wiadra, śpiwory, koce, karimaty, nowe komplety pościeli, koce termiczne, latarki, kuchenki turystyczne. Dziś w 22. dzień m-ca: adoracja relikwii św. Jana Pawła II.

4. Dziś też w Sali Domu Ludowego o godz. 16.00 będzie spotkanie wiejskie. Weźmie w nim udział Pan Wójt. Na zebraniu zostanie podjęta uchwała w sprawie przeznaczenia funduszu sołeckiego na 2025 rok. Będą też omawiane różne sprawy dotyczące naszej miejscowości. Ze względu na ważność omawianych spraw Pan Sołtys i Pan Wójt proszą o liczny udział.

5.  Jutro, tj. w poniedziałek – wypada wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.

6.  We wtorek – po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych.

7.  W środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam. Piszmy prośby do MB.

8.  W piątek wypada wspomnienie św. Wincentego `a Paulo. Po mszy świętej – spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7.

9.  W sobotę wypada wspomnienie św. Wacława, męczennika.

10Sięgajmy też po prasę katolicką. Zarówno w Niedzieli jak i w Gościu Niedzielnym są bieżące tematy.

11. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży wytrwałości w szkole.

12. Za tydzień w niedzielę będą wybory w sołectwach. U nas także. Wybierzmy sumiennie człowieka odpowiedzialnego, zaangażowanego w sprawy sołeckie i parafialne, aktywnego społecznie i służącego innym radą i pomocą.

PONIEDZIAŁEK (23 września): + Krzysztof Roman (16 roczn. śm.) – int. od dzieci;

WTOREK (24 września): + Stanisława Leputa (5 roczn. śm.) – int. od córki Zofii;

ŚRODA (25 września): + Stanisława Leputa – int. od syna Janusza;

CZWARTEK (26 września): + Zofia Źrebiec – int. od siostrzeńca Janusza;

PIĄTEK (27 września): + Stanisława Leputa – int. od córki Zofii;

SOBOTA (28 września): 1400 ślubna – w int. Nowożeńców: Karoliny Grzywacz i Łukasza Świątka;

1800 w 32. roczn. ślubu Grażyny i Bogusława – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB dla Jubilatów.

NIEDZIELA (29 września):

800: + Elżbieta Wielgosz (4 roczn. śm.), + Władysław i Jan;