OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 25. Niedziela zwykła, 24 września 2023 roku

2023-09-23 23:13:58

25. Niedziela zwykła

1. Serdecznie dziękuję grupie sprzątającej ostatnio za porządki w kościele, ofiary i wykoszenie wokół kościoła i plebani. Za tydzień proszę następujące osoby: Małgorzata Piwowar, Judyta Mroczka, Teresa Stoś, Celina Kogut, Małgorzata Ziomek.

2. Wdzięczny jestem za składkę inwestycyjną: 1790 zł. Katolickie Radio Via dziękuję za złożone ofiary do puszek.

3. Za tydzień wypadnie pierwsza niedziela miesiąca – składka na cele diecezjalne, adoracja, modlitwy dziękczynne za papieża, biskupów, kapłanów i diakonów oraz kleryków naszego seminarium i błagalne o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego; po mszach św. do południa – zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 14.00 – pierwszy różaniec i msza św. Zapraszamy dzieci i młodzież oraz dorosłych na nabożeństwa różańcowe, które będą od przyszłej niedzieli.

4. W dni powszednie – nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

5. We wtorek – po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych.

6. W środę – przeżywać będziemy wspomnienie św. Wincentego a’ Paulo, kapłana i Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam. Piszmy prośby do MB.

7.  W czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

8.  W piątek będzie święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Po mszy świętej – spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7.

9.  W sobotę wypada wspomnienie św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła.

10. Sięgajmy po prasę katolicką i po kalendarze rolnicze w zakrystii w cenie: 25 zł. Będą one dostępne od następnej niedzieli a ofiarami wspieramy misje i misjonarzy.

11. Pan Sołtys informuje, że dziś sali Domu Ludowego o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie wiejskie z udziałem Pana Wójta. Tematem zebrania będzie przeznaczenie Funduszu Sołeckiego na rok 2024. Obydwaj panowie proszą o liczny udział w zebraniu.

12. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich organizuje wycieczkę do Sandomierza w dniu 1 października. Mogą zapisywać się członkinie Koła oraz mieszkańcy wsi. Zapisy do 27 września u Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich.

13. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży wytrwałości w szkole.

PONIEDZIAŁEK (25 września): + Anna Pec (32 roczn. śm.);

WTOREK (26 września): + Bogdan Roman – int. od mamy;

ŚRODA (27 września): + Władysław Gryziec;

CZWARTEK (28 września): + Elżbieta Wielgosz (2 roczn. śm.) i Władysław;

PIĄTEK (29 września): o łaskę zdrowia i błog. Boże dla wnuków i prawnuków;

SOBOTA (30 września): + Paweł, Franciszka i Michał Stoś;

NIEDZIELA (1 października):

800: + Jan Socha, Katarzyna i Feliks Rak, dusze w czyśćcu cierpiące;

1100 : za parafian;

1400: różaniec i msza św.: + Adam, Aleksandra, Maria, Franciszek, Eugeniusz Panek.