OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 26. Niedziela zwykła, 1 października 2023 roku

2023-09-30 14:06:44

26. Niedziela zwykła

1. Serdecznie dziękuję grupie sprzątającej ostatnio za porządki w kościele, ofiary, kwiaty i pomoc przy demontażu wystawy o św. Stanisławie Kostce i ustawianiu z Panią Katechetką na czele dekoracji maryjnej, różańcowej na październik. Za tydzień proszę następujące osoby: Bożena Czepiga, Helena potera, Małgorzata Roman,  Barbara Roman, Wanda Roman.

2. Wdzięczny jestem Panu Michałowi Bałonowi za długoletnią posługę grabarza w naszej parafii. Tłumacząc się złym stanem zdrowia i czekającą go kolejną operacją – zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Panu Zdzisławowi Nadymusowi dziękuję bardzo, że przejął obowiązki grabarza i wszystko co się z tym wiąże – pilnowanie porządku na cmentarzu, koszenie. Bardzo prosimy, aby część śmieci zabierać do domu. Obok kontenera, który jest na składowanie wypalonych zniczy, będą worki na sztuczne kwiaty. Prosimy się do tego stosować.

3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – składka na cele diecezjalne, adoracja, modlitwy dziękczynne za papieża, biskupów, kapłanów i diakonów oraz kleryków naszego seminarium i błagalne o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego; po mszach św. do południa – zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 14.00 – pierwszy różaniec i msza św. Dla dzieci będą rozdane książeczki pamiątkowe i do nich codziennie po różańcu naklejka. Utworzy to miłą pamiątkę uczestnictwa w różańcu.

4. W dni powszednie – nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

5. W poniedziałek czyli jutro wypada wspomnienie świętych Aniołów Stróżów; w różaniec włączymy wypominki roczne za naszych zmarłych.

6. We środę – wypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w różaniec włączymy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam. Piszmy prośby do MB.

7. W najbliższy, czyli pierwszy czwartek miesiąca modlitwy z tej racji – za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne włączymy w nabożeństwo różańcowe. W tym dniu wypada wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia.

8. W piątek odwiedzę chorych w domach od godz. 9.00. spowiedź w kościele przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będzie od godz. 17.00, następnie będzie różaniec i modlitwy z racji pierwszego piątku, a następnie: spotkanie KSM.

9. W pierwszą sobotę – wypada wspomnienie NMP Różańcowej. Na mszę świętą z błogosławieństwem i wręczaniem różańców i na spotkanie zapraszam dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Z racji pierwszej soboty w kościele adoracja i modlitwa medytacyjna będzie od godz. 17.15; następnie różaniec wynagradzający.

10. Za tydzień udamy się po raz ostatni w tym sezonie w sposób zorganizowany na Górę Grzywacką uczestnicząc w nabożeństwie różańcowym i drodze krzyżowej. O przewiezienie potrzebnych rzeczy na mszę św. przy Papieskim Krzyżu Milenijnym proszę Pana Janusza i Panią Katechetkę.

11. A dziś o godzinie 15.00 będzie RZESZOWSKA PROCESJA RÓŻAŃCOWA, rozpoczynającą obchody XXIII Dnia Papieskiego pod hasłem: Cywilizacja życia, w naszej diecezji, który to dzień przeżywać będziemy za dwa tygodnie, tj. 15 października, dokładnie w 45. roczn. wyboru JP II na Stolicę Piotrową. W Jaśle dziękczynna PROCESJA RÓŻAŃCOWA odbędzie się 8 października o godzinie 14.30.

12. Zachęcam do uczestnictwa w różańcu i do postu w dniach 14 i 15 października w intencji naszej Ojczyzny.

13. W dniach 9-16 października 2023 r. w wybranych parafiach rzeszowskich w tym wymiarze odbędzie się „Jerycho Różańcowe”. Rozpoczęcie „Jerycha Różańcowego” nastąpi w poniedziałek, 9 października br. w sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu.

14. Sięgajmy po prasę katolicką i po kalendarze rolnicze w zakrystii w cenie: 25 zł.

15. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży wytrwałości w szkole.

PONIEDZIAŁEK (2 października): + Bogdan Roman – int. od żony i dzieci;

WTOREK (3 października): + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

ŚRODA (4 października): + Helena (6 rocz. śm.) i Jan Żarnowscy; zm. z rodziny;

CZWARTEK (5 października): + Jerzy Piwowar (kol. roczn. śm.);

PIĄTEK (6 października): + Maciej i Weronika Leśniak;

SOBOTA (7 października): + Jan i Anna Ciomcia;

NIEDZIELA (8 października):

800: w 18. roczn. Urodzin Huberta, dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB w dorosłym życiu;

1100 : + Katarzyna, Antoni, Jan, Wiktoria, Józef i Franciszek Źrebiec;

1400: różaniec, droga krzyżowa i msza św. na Górze Grzyw.: za parafian.