OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 26. Niedziela zwykła, 2 października 2022 roku

2022-09-24 09:24:09

26. Niedziela zwykła

1.  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz za ofiary. Za tydzień proszę następujące osoby: Stanisław Praskowicz, Zofia Mania, Maria Miśkowicz, Barbara Doktor, Lucyna Wielgosz.

2.  Wdzięczny jestem za składkę inwestycyjną (2000 zł) i za zbiórkę do puszek (300 zł) dziękuje katolickie Radio Via z racji Niedzieli Środków Społecznego Przekazu.

3.  Dziś przypada 108. Dzień Migranta i Uchodźcy.

4.  Teatr „Bo Tak” w Rzeszowie zaprasza na spektakl o Hance Ordonównie, pieśniarce, artystce i wspaniałym człowieku. Jej historia to nie tylko piękne piosenki, które śpiewała, ale Pawiak, Sybir, tułaczka na obczyźnie i pomoc najbardziej potrzebującym - polskim powojennym sierotom. Spektakl połączony ze 120-stą rocznicą Jej urodzin, będzie grany dziś, 25 września o godzinie 17 w Sali Widowiskowej WDK Rzeszów przy ul. Stef. Okrzei 7. Wszystkie informacje o spektaklu i terminach na stronie Teatru „Bo Tak” oraz fb.

5.  We wtorek – wypada wspomnienie św. Wincentego a` Paulo, kapłana; po mszy św. wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

6.  W środę – wypada wspomnienie św. Wacława, męczennika, po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam. Piszmy prośby do MB.

7.  W czwartek wypada święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Po mszy św. – spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8.

8.  W piątek – wypada wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny. Po mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.

9.  W sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa październikowe będą o godz. 17.30 i msza św. W pierwszą sobotę zgromadźmy się o 17.15 na adoracji i medytacji oraz różańcu wynagradzającym. Informuję już dziś 8 października 2022 r. odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Szczegółowy program pielgrzymki można znaleźć na stronie:www.apostolatmargaretka.pl.

10. 2 października o godzinie 15.00 będzie RZESZOWSKA PROCESJA RÓŻAŃCOWA, rozpoczynającą obchody Dnia Papieskiego w naszej diecezji. Po procesji odbędzie się u oo. bernardynów Msza św. W Jaśle dziękczynna PROCESJA RÓŻAŃCOWA odbędzie się 9 października o godzinie 14.30. W tym dniu składka na cele diecezjalne z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; zmiana tajemnic różańcowych do południa po mszach św. Nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 14.00, naklejki dla dzieci i msza św.

11. Zachęcam do uczestnictwa w różańcu. Trwając w tej modlitwie i praktyce Kościoła, tyle łask możemy wyprosić dla nas i dla naszych bliskich. Sięgajmy też po prasę katolicką.

12. Wszystkim życzę pięknej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży dobrej nauki i wytrwałości w szkole.

PONIEDZIAŁEK (26 września): z Róży Marii Źrebiec: o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla członkiń;

WTOREK (27 września): + Edward i Wanda Roman;

ŚRODA (28 września): + Jan Socha, Katarzyna, Feliks Rak i dusze w czyśćcu cierpiące;

CZWARTEK (29 września): + Elżbieta (2 roczn. śm.) i Władysław Wielgosz;

PIĄTEK (30 września): + Michał i Stanisław Stoś;

SOBOTA (1 października): w 15 roczn. ślubu Patrycji i Krzysztofa – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, o potomstwo i o opiekę MB;

NIEDZIELA (2 października):

800: w 20 roczn. ślubu Grażyny i Bogusława – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, o potomstwo i o opiekę MB;

1100 : za parafian;

1400: różaniec i msza św.: + Krystyna Szyszka (9 roczn. śm.)