OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 26. Niedziela zwykła, 26 września 2021 roku

2021-09-25 16:37:18

26. Niedziela zwykła

1.  Dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary. Za tydzień proszę o te czynności następujące osoby: Agnieszka Nagi, Bożena Źrebiec, Marzena Wielgosz.

2.  Dziś na Jasnej Górze odbywa się pielgrzymka małżeństw i rodzin; we wszystkich parafiach odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we mszy św. i karmiących się Eucharystią.

3.  Dziękuję za składkę inwestycyjną: 1620 zł.

4.  Jutro – w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego `a Paulo, kapłana.

5.  We wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika; naszym zwyczajem po mszy św. wypominki roczne za naszych zmarłych.

6.  W środę święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

7.  W czwartek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła.

8.  W piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła; w tym dniu: odwiedziny chorych od godz. 9.00; spowiedź na pierwszy piątek w czasie adoracji od godz. 17.00; rozpoczęcie nabożeństw różańcowych i nabożeństwo z racji pierwszego piątku; po mszy św. spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8. Dla dzieci będą plansze jako list do MB i naklejki za udział w nabożeństwach różańcowych i na koniec miesiąca nagrody. Warto ten list pisać do Maryi.

9.  W pierwszą sobotę miesiąca – wspomnienie św. Aniołów Stróżów będzie wystawienie Najśw. Sakram. o 17.15.: medytacja pierwszosobotnia i różaniec wynagradzający; msza św. W całości powinni uczestniczyć uczniowie klas 7 i 8 jako kandydaci do sakramentu bierzmowania realizujący pierwsze soboty miesiąca.

10. W niedzielę – adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne; zmiana tajemnic różańcowych po mszach św. o 8 i 11; składka na cele diecezjalne; nabożeństwo różańcowe i msza św. o 14.00.

11. W niedzielę (26.09.2021) o godz. 16.00 w Domu Ludowym odbędzie się zebranie wiejskie. Pan Sołtys je organizuje i liczy na obecność.

12. Ks. Dyrektor Caritas naszej diecezji organizuje zbiórkę darów w postaci: żywności, środków czyszczących; przyborów szkolnych w szkołach. Do końca września trwa zbiórka; do przygotowanych przeze mnie koszów należy te dary składać. Liczymy na uczniów. Pokierują tą zbiórką wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, z którymi w szkole miałem we wtorek pierwsze spotkanie.

13. W dniach 1-3 października w Ośrodku Caritas naszej diecezji w Myczkowcach odbędzie się szkolenie dla osób należących do Parafialnego Zespołu Caritas. Wyjazd autokarem zamówionym będzie z Dębowca w piątek o godz. 14.00, rozpoczęcie spotkania formacyjnego w Myczkowcach o godz. 17.00; powrót w niedzielę, zakończenie o 13.00.

PONIEDZIAŁEK (27 września): + Elżbieta Wielgosz (1 roczn. śm.);

WTOREK (28 września): w 18. roczn. Urodzin Kacpra – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o światło Ducha Świętego i opiekę MB w dorosłym życiu;

ŚRODA (29 września): + Michał i Stanisław Stoś;

CZWARTEK (30 września): dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błog. Boże i opiekę MB dla całej rodziny Ciekielskich;

PIĄTEK (1 października): + Paweł i Franciszka Stoś;

SOBOTA (2 października): + Anna i Jan Ciomcia;

NIEDZIELA (3 października):

800: + Władysław Bąk;

1100 : za parafian;

1400 : różaniec i msza św.: + Jan Turcza – od uczestników pogrz.

we wrześniu i do połowy października za zm. + Jana Mroczkę – intencje z pogrzebu poza parafią odprawia ks. Marek – misjonarz.