OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26. Niedziela zwykła, 27 września 2020 roku

2020-09-26 11:47:50

26. niedziela zwykła

1. Serdecznie dziękuję wszystkim wyznaczonym osobom za solidne sprzątanie kościoła i kwiaty, zaangażowanym w porządki wokół świątyni: Pani Katechetce i Panu Janowi za koszenie i dbałość o piękno otoczenia, Panu Andrzejowi wraz z pracownikiem za czyszczenie dzwonnicy, którego udało się dokonać. Następną czynnością będzie malowanie. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną: 1750 zł. W tym tygodniu proszę o porządki następne rodziny: Marta Wojdacz, Bożena Źrebiec, Marzena Wielgosz.

2. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dziś jest zbiórka do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos. O ofiarność prosi Episkopat i Caritas Polska.

3. We wtorekzbiórka ministrantów i lektorów.

4. W piątekspotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8.

5. Akcja Katolicka naszej diecezji dziękuje za poparcie projektu ustawy „Stop LGBT”.

6. W najbliższą niedzielę, 4 października o godz. 15.00 w centrum Rzeszowa przy Krzyżu - procesja różańcowa z inicjatywy ruchów katolickich i stowarzyszeń.

7. Za dwa tygodnie, w niedzielę, 11 października przeżywać będziemy 20. Dzień Papieski i wspierać materialnie młodzież.

8. W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek (27 września) – wspomnienie św. Wacława, męcz;

- we wtorek (29 września) – święto św. Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela.

- w środę (30 września) – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła;

- w czwartek (1 października) – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła;

- w piątek (2 października) – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

9.    Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach: we wtorkowej koronce do Miłosierdzia Bożego, w wypominkach rocznych za zmarłych, w środowej nowennie do MB Nieustającej Pomocy i w nabożeństwach różańcowych o 17.30 (od czwartku). Liczymy na obecność dzieci z klas od 0 do 6 a następnie w piątek na kandydatów do bierzmowania z klas: 7 i 8 oraz KSM, zaś w sobotę i w niedzielę na dorosłych z całymi rodzinami.

10. W tym tygodniu wypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi codziennie.

11. 2 października, z racji pierwszego piątku od godz. 9.00 – będą odwiedziny chorych z sakramentami świętymi.

12. Składka z przyszłej niedzieli - na cele diecezjalne.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest wiele ciekawostek.

14. Msze święte w dni powszednie będą codziennie o godz. 1800.

PONIEDZIAŁEK (28 września): + dr Adam Dzióba;

WTOREK (29 września): 15.00 u sióstr szarytek – o błog. w rodzinie dla Anny, Krzysztofa, Konrada, Patrycji i Gabrieli;

18.00: + Józefa Parylak – int. od córki Celiny z mężem;

ŚRODA (30 września): + Jan i Wiktoria Piwowar;