OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 27. Niedziela zwykła, 9 października 2022 roku

2022-10-01 10:10:32

27. Niedziela zwykła

1.  Serdecznie dziękuję grupie sprzątającej ostatnio za porządki w kościele, ofiary, kwiaty i pomoc przy demontażu wystawy o św. Stanisławie Kostce i ustawianiu z Panią Katechetką na czele dekoracji maryjnej, różańcowej na październik. Za tydzień proszę następujące osoby: Marta Paja, Alicja Mania, Lesława Woźniak, Bernadeta Haligowska, Lucyna Turcza.

2. Wdzięczny jestem wspaniałej ekipie: Panu Wiesławowi, Panu Jurkowi i Panu Zdziskowi za przykręcenie tablic przy cmentarzu, zaś Panu Wójtowi za spełnioną obietnicę asfaltu.

3.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca – składka na cele diecezjalne, adoracja, modlitwy dziękczynne za papieża, biskupów, kapłanów i diakonów oraz kleryków nasego seminarium i błagalne o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego; po mszach św. do południa – zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 14.00 – różaniec i msza św.

4.  W dni powszednie – nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

5.  We wtorek – wypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w różaniec włączymy wypominki roczne za naszych zmarłych.

6.  W środę – wypada wspomnienie św. s. Faustyny; w różaniec włączymy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam. Piszmy prośby do MB.

7.  W czwartek wypada pierwszy czwartek miesiąca

8. W piątek – wypada wspomnienie NMP Różańcowej. Na mszę świętą z błogosławieństwem i wręczaniem różańców i na spotkanie niech zostaną dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Z racji pierwszego piątku w tym dniu wypadającego odwiedzę chorych w domach o godz. 9.00; w kościele adoracja i spowiedź święta od godz. 17.00; w różaniec włączymy modlitwy pierwszopiątkowe.

9.  W sobotę po różańcu i mszy świętej – spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7.

10. Dziś o godzinie 15.00 będzie RZESZOWSKA PROCESJA RÓŻAŃCOWA, rozpoczynającą obchody XXII Dnia Papieskiego pod hasłem: Veritatis splendor – Blask prawdy, w naszej diecezji, który to dzień przeżywać będziemy za dwa tygodnie, tj. 16 października, dokładnie w 44. roczn. wyboru JP II na Stolicę Piotrową. W Jaśle dziękczynna PROCESJA RÓŻAŃCOWA odbędzie się 9 października o godzinie 14.30.

11. Zachęcam do uczestnictwa w różańcu. Trwając w tej modlitwie i praktyce Kościoła, tyle łask możemy wyprosić dla nas i dla naszych bliskich.

12. Za tydzień udamy się po raz ostatni w tym sezonie w sposób zorganizowany na Górę Grzywacką uczestnicząc w nabożeństwie różańcowym i drodze krzyżowej. O przewiezienie potrzebnych rzeczy na mszę św. przy Papieskim Krzyżu Milenijnym proszę Pana Janusza i Panią Katechetkę.

13. Sięgajmy też po prasę katolicką i po kalendarze rolnicze w zakrystii w cenie: 25 zł.

14. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży wytrwałości w szkole.

PONIEDZIAŁEK (3 października): + Paweł Stoś i Franciszka;

WTOREK (4 października): + Michał i Stanisław Stoś;

ŚRODA (5 października): + Helena (5 rocz. śm.) i Jan Żarnowscy i zm. z rodziny;

CZWARTEK (6 października): + Jerzy Piwowar;

PIĄTEK (7 października): + Julia Mroczka (4 roczn. śm.) – int. od córki Małgorzaty;

SOBOTA (8 października): + Władysław Bąk;

NIEDZIELA (9 października):

800: + Stanisław Wokurka;

1100 : za parafian;

1400: różaniec, droga krzyżowa i msza św. na Górze Grzyw.: + Zygmunt Stadnicki.