OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27. Niedziela zwykła, 3 października 2021 roku

2021-10-02 08:26:00

27. Niedziela zwykła

1.   Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary. Za tydzień proszę porządki następujące osoby: Jolanta Źrebiec, Grzegorz Źrebiec, Iwona Ciomcia.

2.   Liczenie wiernych uczestniczących we mszy św. i przystępujących do Komunii Świętej pokazało obraz współczesnego Kościoła. Ogromny spadek liczby uczestników nabożeństw jest widoczny też u nas. Tylko 257 osób odnotowaliśmy ostatnio.

3.   Dziś składka na cele diecezjalne; adoracja Najśw. Sakr., modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe i msza św. o 14.00

4.   Jutro – w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

5.   We wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; wypominki roczne za naszych zmarłych będą wkomponowane w nabożeństwo różańcowe o 17.30.

6.   W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem.

7.   W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca – w czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów, kleryków naszego seminarium oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu z racji wspomnienia MB Różańcowej w czasie mszy św. dzieci z klasy trzeciej otrzymają różańce pierwszokomunijne.

8.   W piątek – ważny krok w przygotowaniach młodzieży do sakramentu bierzmowania. Uczniowie klas: 7 i 8 w czasie mszy św. o godz. 18.00 będą mieć błogosławieństwo i wręczenie modlitewników; zaś po mszy św. spotkanie KSM jako przygotowanie do planowanego na niedzielę XXI Dnia Papieskiego, który będziemy przeżywać pod hasłem: Nie lękajcie się! Młodzież dokona zbiórki do puszek na fundusz stypendialny fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Chciejmy wesprzeć utalentowanych, choć ubogich młodych ludzi, ofiarami.

9.   W następną niedzielę o godz. 14.00 będzie ostatnia droga krzyżowa na Górę Grzywacką. Liczę na obecność parafian zwłaszcza z Zespołu Caritas, Koła Gospodyń, nauczycieli, rodzin z dziećmi i na zaangażowanie: strażaków, ministrantów. Tradycyjnie proszę o wyplewienie – opiekunów poszczególnych stacji i Panią Katechetkę oraz Pana Jana o przewiezienie potrzebnych rzeczy.

10. Przypominam i apeluję o tę zapowiadaną tydzień temu zbiórkę w szkole prowadzoną przez wolontariuszy SKC Liczymy na uczniów, którym rodzice dadzą jakieś dary. Jest to forma aktywności SKC i zaangażowanie pomocowe.

11. Dziękuję paniom, które w dniach 1-3 października w Ośrodku Caritas naszej diecezji w Myczkowcach uczestniczą w szkoleniu zorganizowanym dla osób należących do Parafialnego Zespołu Caritas.

PONIEDZIAŁEK (4 października): + Zofia, Michał Janik; Kunegunda, Jakub Ziomek;

WTOREK (5 października): + Helena (4 roczn. śm.), Jan i zm. z rodz.;

ŚRODA (6 października): + Jerzy Piwowar (7 roczn. śm.);

CZWARTEK (7 października): + Jan Socha i za dusze w czyśćcu cierpiące;

PIĄTEK (8 października): + Paweł Źrebiec;

SOBOTA (9 października): + Zdzisław Źrebiec;

NIEDZIELA (10 października):

800: + Maria Kwiatek (15 roczn. śm.) i zm. z rodz. Kwiatków;

1100 : za parafian;

1400 : Droga krzyż., różaniec i msza św. na Górze Grzywackiej: dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze i o opiekę MB w rodzinach Miazgów i Pirogów.

do połowy października za zm. + Jana Mroczkę – intencje z pogrzebu poza parafią odprawia ks. Marek – misjonarz.