OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 27. Niedziela zwykła, 8 października 2023 roku

2023-10-07 11:33:09

27. Niedziela zwykła

1. Dziękuję bardzo grupie sprzątającej za porządki w kościele, ofiary, kwiaty – piękne wrzosy. To też zasługa Pani Katechetki-Zakrystianki. Za tydzień proszę o sprzątanie i wykoszenie następujące osoby: Maria Skiba, Patrycja Doktór, Agnieszka Doktór, Agata Harowicz, Barbara Pec.

2. Wdzięczny jestem Państwu Sochom: Stanisławie i Dariuszowi za jesienne prace wokół kościoła i plebanii w postaci podcięcia drzewek, wyrównania krzewów i żywopłotów; zaś nowemu grabarzowi za wielką precyzję porządkowania cmentarza.

3. Dziś druga niedziela miesiąca – o godz. 14.00 – różaniec i ostatnia w tym sezonie droga krzyżowa w plenerze w intencji naszej Ojczyzny przed wyborami i o oddalenie złego ducha, przeszkadzającego Polakom troszczyć się o wartości duchowe i ludzkie i dbać o to, co ważne i co dotyczy przyszłości. Idąc z różańcem w ręku, będziemy prosić Matkę Bożą, naszą Królową jako Oblubienicę Ducha Świętego dla wszystkich Polaków o odpowiedzialność, mądrość i roztropność, by dzień wyborów parlamentarnych był dla naszej Ojczyzny – Cudem pod Lepanto, Wiktorią współczesności. W piątek i w sobotę warto zdobyć się na wyrzeczenia w intencji Ojczyzny, której dalsze losy powinny być dla nas istotne. Oprócz przewiezienia rzeczy niezbędnych do sprawowania Mszy św. na Górze Grzywackiej potrzebni będą strażacy. Ludzie z zewnątrz, turyści potrafią być, angażować się i czytać rozważania, zostać do końca. Popracujmy nad tą obecnością i wykażmy chęci.

4. W dni powszednie – nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

5. We wtorek – w różaniec włączymy wypominki roczne za naszych zmarłych. W tym dniu nie będzie naszego parafialnego spotkania caritasowego, gdyż będzie ono w sobotę, 14 października o godz. 14.00 na szczeblu dekanalnym u nas w sali spotkań. Poprowadzi je ks. dr Piotr Potyrała, Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Już teraz wyrażam radość, że Panie z naszego Parafialnego Zespołu Caritas pomogą w godnym przyjęciu 30 osób z całego naszego dekanatu jako delegatów z poszczególnych parafii.

6. W środę – w różaniec włączymy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam. Piszmy prośby do MB.

7. W piątek – wypada wspomnienie bł. o. Honorata Koźmińskiego, założyciela wielu zgromadzeń zakonnych i 13. dzień miesiąca – czas modlitwy za Kościół, papieża i Ojczyznę

8. W sobotę wypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji będziemy pamiętać o nauczycielach, wychowawcach, innych pracownikach oświaty i szkoły. Zapraszam ich do modlitwy różańcowej w ich intencji w tym dniu o godz. 17.30. Po różańcu i mszy świętej – spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8.

9. Zachęcam do uczestnictwa w różańcu każdego dnia. Trwając w tej modlitwie i praktyce Kościoła, tyle łask możemy wyprosić dla nas i dla naszych bliskich. Sięgajmy też po prasę katolicką.

10. Zgodnie z ubiegłoroczną uchwałą Rady Parafialnej wraz ze mną – składka z pogrzebów jest na utrzymanie cmentarza. Samo opróżnienie - wywóz odpadów z cmentarza kosztuje jednorazowo ponad 1000 zł.

11. Za tydzień wypada 45. rocznica Wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – i zarazem 23. Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – cywilizacja życia. Młodzież z naszej szkoły jest wyznaczona i będzie pod opieką Pani Magdaleny zbierać ofiary stypendialne do puszek w wymiarze Dzieła Nowego Tysiąclecia budując Żywy Pomnik św. Jana Pawła II. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży wytrwałości w szkole.

PONIEDZIAŁEK (9 października): + Julia Mroczka (5 roczn. śm.)

WTOREK (10 października): + Maria Kwiatek (15 rocz. śm.) i zm. z rodziny Kwiatków, Dyniów; + Barbara Źrebiec i siostra: + Leokadia Szot;

ŚRODA (11 października): + Bogdan Roman – int. od brata Marka z rodz.;

CZWARTEK (12 października): + Paweł Źrebiec;

PIĄTEK (13 października): + Ludwik Rak (kolejna roczn. śm.), Ewa, Stefan Rak i Józef Polański;

SOBOTA (14 października): + Alicja Piątek (5 roczn. śm.) i Stanisław Piątek – int. od syna z żoną;

NIEDZIELA (15 października):

800: w 18. roczn. Urodzin Huberta Wielgosza, dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze i o opiekę MB w dorosłym życiu;

1100 : + Jan Źrebiec (2 roczn. śm.);

1400: różaniec i msza św.: za parafian.