OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27 Niedziela zwykła, 4 października 2020 r.

2020-10-03 20:54:03

27. niedziela zwykła

1.    Serdecznie dziękuję wyznaczonym osobom za piękne sprzątanie kościoła, zaangażowanym w porządki wokół świątyni: Panu Darkowi i jeszcze dwom osobom za obcinanie drzewek i krzewów i jesienną dbałość o piękno otoczenia, zaś Pani Katechetce za pomoc w ustawieniu dekoracji na październik. W tym tygodniu proszę o porządki następne rodziny: Grzegorz Źrebiec, Jolanta Źrebiec, Iwona Ciomcia.

2.    Dzisiejsza składka jest na cele diecezjalne.

3.    W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek (5 października) – wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej;

- w środę (7 paździrenika) – wspomnienie NMP Różańcowej i wręczenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym.

4.    W piątekspotkanie KSM.5.    W najbliższą niedzielę, 11 października o godz. 14.00 będzie ostatnia droga krzyżowa i różaniec oraz Msza święta na Górze Grzywackiej. Rozważania niech podejmie: młodzież idąca do bierzmowania, KSM i nauczyciele z naszej szkoły oraz jeszcze inni chętni.

6.    W niedzielę, 11 października przeżywać będziemy 20. Dzień Papieski pod hasłem: Totus Tuus i zbiórką do puszek będziemy wspierać materialnie utalentowaną młodzież z ubogich rodzin i zarazem budować wspólnie Żywy Pomnik św. Jana Pawła II w ramach Dzieła Nowego Tysiąclecia.

7.    Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych: we wtorkowej modlitwie wypominkowej za zmarłych, w środowej nowennie do MB Nieustającej Pomocy. Liczymy na obecność:

w poniedziałek – męskie róże różańcowe niech się zgromadzą;

we wtorek – kobiece róże różańcowe;

w środę – Parafialny Zespół Charytatywny dorosłych i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas;

w czwartek – dzieci z klas od 0 do 6;

w piątek liczymy na kandydatów do bierzmowania z klas: 7 i 8 oraz KSM,

w sobotę i w niedzielę na dorosłych z całymi rodzinami.

8.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest wiele ciekawostek.

PONIEDZIAŁEK (5 października): + Helena (3 roczn. śm.) i Jan Żarnowscy;

WTOREK (6 października): + Jerzy Piwowar (8 roczn. śm.);

ŚRODA (7 października): + Julia Mroczka (2 roczn. śm.);

CZWARTEK (8 października): o zdrowie i błogosł. Boże w rodzinie;

PIĄTEK (9 października): zm. z rodz. Sochów, Raków i dusze w czyśćcu cierpiące;

SOBOTA (10 października): + Maria (roczn. śm.), Stanisław i Władysław Kwiatek;

NIEDZIELA (11 października):

800: dziękczynna za otrzymane łaski i za przeżyte lata w małżeństwie Danuty i Wiesława w 30. roczn. ślubu i o dalszą opiekę MB dla Jubilatów i ich rodziny;

1100 : + Stanisława Leputa – int. od syna Janusza;

1400 na Górze Grzywackiej: za parafian.