OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 28. Niedziela zwykła, 10 października 2021 roku

2021-10-09 15:56:41

28. Niedziela zwykła

1.  Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary. Za tydzień proszę porządki następujące osoby: Irena Basista, Krzysztof Basista, Małgorzata Skiba.

2.  Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski, który pod hasłem: Nie lękajcie się! Młodzież dokonuje zbiórki do puszek na fundusz stypendialny fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Chciejmy wesprzeć utalentowanych, choć ubogich młodych ludzi, ofiarami.

3.  Dziś też w Rzymie rozpoczyna się synod biskupów na czele z papieżem Franciszkiem z udziałem naszego Ks. Biskupa Jana Wątroby.

4.  Dzisiaj o godz. 14.00 będzie ostatnia droga krzyżowa na Górę Grzywacką. Liczę na obecność większej liczby parafian zwłaszcza z Zespołu Caritas, Koła Gospodyń, nauczycieli, rodzin z dziećmi i na zaangażowanie: strażaków, ministrantów. Dziękuję za dbałość o poszczególne stacje zaś Pani Katechetce za zaangażowanie w kościele przy dekoracji październikowej i zarazem proszę wraz z Panem Jankiem o przewiezienie potrzebnych rzeczy.

5.  We wtorek – wypominki roczne za naszych zmarłych będą wkomponowane w nabożeństwo różańcowe o 17.30.

6.  W środę wypada wspomnienie bł. o. Honorata Koźmińskiego, założyciela kilku zgromadzeń zakonnych; nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem. W dniu Imienin Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie. Jest to też 13. Dzień miesiąca – modlitw za Kościół, papieża i Ojczyznę.

7.  W czwartek na nabożeństwie różańcowym niech się zgromadzą uczniów klas: 7 i 8; po mszy św. spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7.

8.  W piątek – wypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa i Dzień Dziecka Utraconego. Uwzględnimy to w nabożeństwie różańcowym. Po mszy św. oddamy cześć św. s. Faustynie adorując jej relikwie z racji trzeciego piątku miesiąca.

9.  W sobotę wypada 43. Rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jest to dzień wspomnienia liturgicznego św. Jadwigi Śląskiej.

10.  Na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie zapraszam:

w poniedziałek – uczniów klas: 1, 2 i 3;

we wtorek – Panie z Zespołu Caritas;

w środę – uczniów klas: 4 i 5;

w czwartek – uczniów klas: 6, 7 i 8;

w piątek – młodzież ze szkół średnich i studentów;

w sobotę – Róże różańcowe.

11.  Apeluję tym razem do starszych klas przynoszenie darów do szkoły w związku z zapowiadaną zbiórką prowadzoną przez wolontariuszy SKC. Jest to forma aktywności i zaangażowanie pomocowe. Niech rodzice tu wykażą maksimum dobrej woli, aby każdy przyniósł cos dla biednych objętych troską Caritas i złożył jutro do kosza przy wejściu.

12. Zachęcam w dalszym ciągu do czytania prasy katolickiej.

PONIEDZIAŁEK (11 października): z Róży Marii Źrebiec – o zdrowie i błogosławieństwo oraz opiekę MB dla członkiń tej Róży i za zmarłe członkinie;

WTOREK (12 października): + Jan Centka i Regina – int. od Zbigniewa Ziomka;

ŚRODA (13 października): + Ludwik Rak (kolejna roczn. śm.);

CZWARTEK (14 października): + Alicja Piątek (3 roczn. śm.) – in. Od syna Dariusza z żoną i dziećmi;

PIĄTEK (15 października): + Helena, Stanisław i Franciszek Warzecha;

SOBOTA (16 października): + Julia Mroczka (3 roczn. śm.) i Stanisław Mroczka (2 roczn. śm.);

NIEDZIELA (17 października):

800: + Jan Żarnowski (11 roczn. śm.);

1100 : za parafian;

1400 : + Zygmunt Stadnicki.

do połowy października za zm. + Jana Mroczkę – intencje z pogrzebu poza parafią odprawia ks. Marek – misjonarz.