OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28. Niedziela zwykła 11 października 2020 roku

2020-10-10 12:59:49

28. niedziela zwykła

1.    Serdecznie dziękuję wyznaczonym osobom za solidne sprzątanie kościoła i kwiaty. W tym tygodniu proszę o sprzątanie następne rodziny: Irena Basista, Magdalena Basista, Małgorzata Skiba.

2.    Dziś o godz. 14.00 będzie ostatnia w tym sezonie droga krzyżowa i różaniec oraz Msza święta na Górze Grzywackiej, z zaangażowaniem strażaków, Pani Katechetki, Pana Jana, młodzieży z KSM i nauczycieli. Wszystkie te osoby proszę o posługę.

3.    Dzisiejsza składka jest inwestycyjna, zaś do puszek po mszach św. KSM zbiera ofiary na pomoc finansową – stypendia dla młodych studiujących osób, zdolnych, ale z ubogich środowisk. Pamiętamy o nich i pomagamy im w ramach przeżywanego 20. Dnia Papieskiego pod hasłem Totus Tuus.

4.    We wtorek (13 października) będzie spotkanie formacyjne Parafialnego Zespołu Charytatywnego Caritas. Panie proszę o prowadzenie różańca i oprawę liturgii Mszy św. W środę (14 października) wypada Dzień Edukacji Narodowej. Będziemy modlić się za nauczycieli, wychowawców, katechetów, innych pracowników szkoły i za dzieło edukacji. Po mszy św. będzie spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

5.    W czwartek (15 października) zbiórka ministrantów po mszy św.

6.    W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- we wtorek (13 października) – wspomnienie św. o. Honorata Koźmińskiego, zakonnika; jest to też dzień szczególniejszej modlitwy za Kościół, papieża i Ojczyznę a także za ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego z okazji Imienin;

- w czwartek (15 października) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła.

- w piątek (16 października) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 42. rocznica wyboru kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dziękujmy w tym dniu za osobę, dzieło i Pontyfikat św. Jana Pawła II.

7.    W piątekspotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8, a wcześniej różaniec prowadzony przez nich.

8.    Za tydzień będzie Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o ofiarach na potrzeby misji i o modlitwie różańcowej za dzieła misyjne Kościoła, o misjonarzach szczególnie z terenu naszej diecezji oraz o Służbie Zdrowia, o personelu medycznym. Msza Święta w intencjach misjonarzy z naszej diecezji pod przewodnictwem ks. Edwarda Ryfy 18.10.2020 w parafii św. Rocha w Rzeszowie o godz. 11.00. (transmisja online na kanale YouTube parafii).

9.    Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych: we wtorkowej modlitwie wypominkowej za zmarłych, w środowej nowennie do MB Nieustającej Pomocy i koronce do Bożego Miłosierdzia w piątek z racji trzeciego piątku miesiąca.

10.          Porządek aktywności różańcowej:

w poniedziałek – męskie róże różańcowe niech się zgromadzą;

we wtorek – Parafialny Zespół Charytatywny dorosłych i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas;

w środę – nauczyciele i wychowawcy;

w czwartek – kobiece róże różańcowe;

w piątek kandydaci do bierzmowania z klas: 7 i 8;

w sobotę i w niedzielę dorośli z dziećmi i z całymi rodzinami.

11.          Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest wiele ciekawostek.

12.          W najbliższy wtorek, 13 października br., Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Kazimierz Górny otrzyma godność doktora honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego z akceptacją i poparciem wszystkich uczelni Rzeszowa. Uroczystość odbędzie się w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 9.00 celebracją Eucharystii pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji Biskupa Kazimierza oraz całego środowiska akademickiego.

13.          Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na czuwanie LSO ze św. Janem Pawłem II, które odbędzie się w czwartek, 22 października br. o godz. 18:00 w następujących parafiach: Rzeszów - bł. Karolina, Jasło - św. Stanisława i Gorlice - Bazylika. My udamy się do Gorlic do mojej rodzinnej fary. W programie: Msza Święta, czuwanie i Agapa.

14.          W tym roku ze względu na sytuację z koronawirusem RZESZOWSKI KONCERT PAPIESKI w Filharmonii Podkarpackiej organizowany przez Księdza Biskupa Jana Wątrobę i Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca będziemy mogli obejrzeć tylko on-line. Zapraszamy więc na transmisję w niedzielę, 11 października br. o godzinie 17:00.

PONIEDZIAŁEK (12 października): + ks. Jan, ks. Władysław, ks. Józef, Anna, Stanisław, Andrzej;

WTOREK (13 października): + Ludwik Rak;

ŚRODA (14 października): + Alicja Piątek (2 roczn. śm.);

CZWARTEK (15 października): + Katarzyna (5 roczn. śm.)  Feliks Rak;

PIĄTEK (16 października): + Jan Żarnowski (10 roczn. śm.);

SOBOTA (17 października): dziękczynna za otrzymane łaski i za przeżyte lata w małżeństwie Marty i Józefa w 28. roczn. ślubu i o dalszą opiekę MB, o zdrowie, o miłość dla Jubilatów i ich rodziny;

NIEDZIELA (18 października):

800: o łaskę zdrowia dla Grzegorza;

1100 : 1. za parafian;

2. dziękczynna za otrzymane łaski i za przeżyte lata w małżeństwie Lesławy i Mieczysława w 45. roczn. ślubu i o dalszą opiekę MB, o zdrowie, o miłość dla Jubilatów i ich rodziny;

1400: + Julian i Maria Mroczka.