OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 28. Niedziela zwykła, 23. Dzień Papieski, 15 października 2023 roku

2023-10-14 21:30:42

28. Niedziela zwykła

1.  Dzięki składam wszystkim sprzątającym ostatnio za solidne porządki w kościele i w obejściu, za dbałość o otoczenie świątyni, za wykoszenie i wyplewienie rabaty oraz za ofiary przy tej okazji. Za tydzień proszę o sprzątanie następujące osoby: Maria Kmiecik, Sylwia Roman, Zofia Źrebiec, Bernadetta Żelichowska, Janina Źrebiec. dziękuję też Panu Janowi Parylakowi za cały rok wożenia rzeczy liturgicznych na Górę Grzywacką w drugie niedziele miesiąca i Pani Zakrystiance za przygotownie i obsługę

2. Dziś 23. Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – cywilizacja życia. Do przeżywania tego dnia treściowo zachęcił nas list pasterski czytany tydzień temu. Jego tematyka też była nawiązaniem do potrzeby ofiarności na rzecz ubogiej ale utalentowanej młodzieży z małych środowisk, aby dzięki stypendiom mogła się kształcić. Zadbajmy dzisiejszymi ofiarami do puszek o tę młodzież w ramach Dzieła Nowego Tysiąclecia budując Żywy Pomnik św. Jana Pawła II. Młodzież z naszej szkoły jest przygotowana wraz z Panią Magdaleną za przeprowadzenie tej zbiórki po mszach świętych.

3.  Dziś także składka inwestycyjna.

4.  W dni powszednie – nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

5.  Bóg zapłać Paniom z parafialnego Zespołu Caritas za wkład pracy, hojność i dyspozycyjność w przygotowaniu spotkania delegatów z poszczególnych parafii z Ks. Dyrektorem Caritas.

6.  Jutro – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 45. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

7.  We wtorek – wspomnienie sw. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w różaniec włączymy wypominki roczne za naszych zmarłych.

8.  W środę  wypada święto św. Łukasza Ewangelisty; w różaniec w intencji Służby Zdrowia włączymy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam. Piszmy nadal podziękowania i prośby do MB.

9.  W czwartek do różańca dołączymy Nowennę do świętych Patronów naszej diecezji: św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Karoliny.

10. W piątek wypada wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana, profesora, Patrona środowisk naukowych, studentów ni nauczycieli akademickich. O godz. 11.00 będzie Odpust w Samoklęskach; w różaniec nauczycielski u nas o 17.30 włączymy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i relikwie św. s. Faustyny, gdyż będzie to trzeci piątek miesiąca. Po mszy św. zapraszam na spotkanie nauczycieli naszej szkoły i z dekanatu w ramach duszpasterstwa nauczycieli.

11. Za tydzień wypada Niedziela Misyjna i składka na misje. Kalendarze misyjne do nabycia już od teraz w zakrystii są formą wsparcia misjonarzy z naszej diecezji. Będziemy też o nich pamiętać w modlitwie zwłaszcza w Tygodniu Misyjnym każdego dnia na nabożeństwach różańcowych. Zachęcam do modlitwy indywidualnej za Ojczyznę i do uczestnictwa w różańcu. Wierni tej modlitwie i praktyce Kościoła, tyle łask możemy wyprosić dla nas i dla naszych bliskich.

12. Czytajmy prasę katolicką.

13. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży wytrwałości w szkole.

PONIEDZIAŁEK (16 października): w 70. roczn. Urodzin – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błog. Boże i dalszą opiekę;

WTOREK (17 października): + Jan Żarnowski (13 roczn. śm.);

ŚRODA (18 października): + Stanisław Wokurka (2 roczn. śm.);

CZWARTEK (19 października): + Józefa i Jan Jasińscy;

PIĄTEK (20 października): + Tadeusz Ciomcia (9 roczn. śm.);

SOBOTA (21 października): + Jan Źrebiec.

NIEDZIELA (22 października):

8.00: + Maria i Stanisław Żarnowscy;

11.00 : + Józef, Agata i Jakub Bobula;

14.00: różaniec i msza św.:  za parafian.