OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 28 Niedziela zwykła, 9 października 2022 roku

2022-10-08 10:45:21

28. Niedziela zwykła

1.  Dziękuję bardzo grupie sprzątającej za porządki w kościele, ofiary, kwiaty. Za tydzień proszę o sprzątanie i wykoszenie następujące osoby: Stanisława Warzecha, Renata Kogut, Ewa Leśniak, Anita Woźniak, Zofia Piwowar.

2.  Wdzięczny jestem Państwu Sochom: Stanisławie, Dariuszowi i Małgorzacie za jesienne prace wokół kościoła i plebanii w postaci podcięcia drzewek, krzewów, żywopłotu.

3.  Dziś druga niedziela miesiąca – o godz. 14.00 – różaniec i droga krzyżowa w plenerze – ostatnia w tym sezonie i msza św.; oprócz przewiezienia sprzętów potrzebni są strażacy i większe zainteresowanie tymi nabożeństwami ze strony naszych parafian. Ludzie z zewnątrz potrafią być i czytać rozważania, zostać do końca. Popracujmy nad tą obecnością i wykażmy chęci. To jutrzejsze nabożeństwo uświetni nam muzycznie i pod względem śpiewu schola z Osobnicy z ks. wikariuszem.

4.  W dni powszednie – nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

5.  We wtorek – w różaniec włączymy wypominki roczne za naszych zmarłych.

6.  W środę – w różaniec włączymy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam. Piszmy prośby do MB.

7.  W czwartek wypada wspomnienie bł. o. Honorata Koźmińskiego, założyciela wielu zgromadzeń zakonnych i 13. dzień miesiąca – czas modlitwy za Kościół, papieża i Ojczyznę.

8.  W piątek – wypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji będziemy pamiętać o nauczycielach, wychowawcach, innych pracownikach oświaty i szkoły. Zapraszam ich do modlitwy różańcowej w ich intencji w tym dniu o godz. 17.30. Po mszy świętej będzie KSM.

9.  W sobotę po różańcu i mszy świętej – spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8. W tym dniu wypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła. o godz. 14.00 w sali na plebanii będzie spotkanie dla delegatów Parafialnych Zespołów Caritas z każdej parafii naszego dekanatu prowadzone tym razem przez Ks. Dyrektora Caritas.

10. Zachęcam do uczestnictwa w różańcu każdego dnia. Trwając w tej modlitwie i praktyce Kościoła, tyle łask możemy wyprosić dla nas i dla naszych bliskich.

11. Sięgajmy też po prasę katolicką.

12. W kalendarze rolnicze można zaopatrzyć się w zakrystii w cenie: 25 zł. Są też piękne kalendarze misyjne.

13. Za tydzień wypada 44. Rocznica Wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – i zarazem 22. Dzień Papieski pod hasłem: Veritatis splendorBlask prawdy. Młodzież będzie zbierać ofiary stypendialne do puszek w wymiarze Dzieła Nowego Tysiąclecia budując Żywy Pomnik św. Jana Pawła II. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży wytrwałości w szkole.

PONIEDZIAŁEK (10 października): + Maria Kwiatek (15 rocz. śm.) i zm. z rodziny Kwiatków, Dyniów; + Barbara Źrebiec i siostra: + Leokadia Szot;

WTOREK (11 października): + Aleksander Mania i Jan Żarnowski;

ŚRODA (12 października): + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

CZWARTEK (13 października): + Ludwik Rak (kolejna roczn. śm.);

PIĄTEK (14 października): + Alicja (4 roczn. śm.) i Stanisław Piątek – int. od syna Dariusza z rodziną;

SOBOTA (15 października): + Katarzyna Rak (7 roczn. śm.) i Feliks;

NIEDZIELA (16 października):

800: + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

1100 : za parafian;

1400: różaniec i msza św.:  + Maria Szmyd.