OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 29. Niedziela zwykła, 16 października, 22. Dzień Papieski

2022-10-15 11:16:48

29. Niedziela zwykła

1.  Bóg zapłać wszystkim sprzątającym i koszącym ostatnio za porządki w kościele, ofiary, piękne kwiaty. Za tydzień proszę o sprzątanie następujące osoby: Lidia Warzecha, Mariola Ziomek, Klaudia Wokurka, Janina Wokurka, Monika Leputa.

2.  Dziś druga niedziela miesiąca – składka inwestycyjna. Do puszek młodzież zbiera datki na fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej z ubogich rodzin. Wszak przeżywamy 44. Rocznicę Wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową –  22. Dzień Papieski pod hasłem: veritatis splendorBlask prawdy.

3.  Dziękuję serdecznie za ten ostatni różaniec, drogę krzyżową i Mszę świętą w plenerze w tym sezonie; Panu Januszowi za  przewiezienie rzeczy potrzebnych ostatnio a Panu Jankowi za wszystkie poprzednie przejazdy na Górę Grzywacką. Cenię ustawiczne zaangażowanie Pani Katechetki, strażaków i opiekunów poszczególnych stacji pod względem dbałości: plewienia, koszenia, sadzenia kwiatków. Opiekunów stacji piątej i dziesiątej proszę o przycięcie tych rozłożystych krzewów, zasłaniających tablice. Liczę też na większe zainteresowanie tymi nabożeństwami ze strony naszych parafian. Ostatnie nabożeństwo uświetniła nam muzycznie i pod względem śpiewu schola z Osobnicy z ks. wikariuszem.

4.  W dni powszednie – nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

5.  We poniedziałek – wypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

6.  We wtorek – wypada dzień Służby Zdrowia – święto św. Łukasza Ewangelisty; w różaniec włączymy wypominki roczne za naszych zmarłych.

7.  W środę  w różaniec włączymy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam. Piszmy nadal podziękowania i prośby do MB.

8.  W czwartek wypada wspomnienie św. Jana Kantego, Kapłana, Profesora Akademii Krakowskiej, Patrona nauczycieli akademickich, studentów i ubogich. O godz. 11.00 – Odpust w Samoklęskach. U nas o 17.30 różaniec i Msza św. z kazaniem oraz spotkanie dla nauczycieli z całego dekanatu.

9.  W sobotę wypada wspomnienie św. Jana Pawła II; po różańcu modlitwach i mszy świętej będzie adoracja jego relikwii.

Zachęcam do uczestnictwa w różańcu każdego dnia. Trwając w tej modlitwie i praktyce Kościoła, tyle łask możemy wyprosić dla nas i dla naszych bliskich.

10. Wszedł na ekrany kin piękny film maryjny: Medjugorje. To pierwszy kinowy film o fenomenie tego miejsca. To ważne, by wspierać takie inicjatywy i z tej racji też zaplanować wyjazd do kina.

11. Informuję już dziś, że 30 października o godz. 15.00 – w Dębowcu w bazylice MB Saletyńskiej będzie msza św, a po niej w Domu Rekolekcyjnym spotkanie trzeźwościowe, konferencja i miting otwarty AA zatytułowany: Chciwość.

12. Czytajmy prasę katolicką.

13. W kalendarze rolnicze można zaopatrzyć się w zakrystii w cenie: 25 zł. Są też piękne kalendarze misyjne.

14. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży wytrwałości w szkole.

PONIEDZIAŁEK (17 października): + Jan Żarnowski (12 rocz. śm.);

WTOREK (18 października): + Jan Źrebiec (1 roczn. śm.);

ŚRODA (19 października): + Jan Socha, Katarzyna, Feliks i dusze w czyśćcu cierpiące;

CZWARTEK (13 października): + Jan Źrebiec – 1 int. od żony;

PIĄTEK (20 października): + Jan Źrebiec – 2-ga int. od żony;

SOBOTA (21 października) 1200: w 18. roczn. Urodzin Kacpra – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB w dorosłym życiu oraz o błog. dla jego rodziców i rodziny;

1800: + Maria i Stanisław Żarnowscy.

NIEDZIELA (22 października):

800: + Jan Źrebiec – int. od syna Andrzeja z rodz.;

1100 : + Stanisław Wokurka (1 roczn. śm.);

1400: różaniec i msza św.:  za parafian.